Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversitede kimya mühendisliği bölümü okumanın avantajları ve dezavantajları nelerdir? İş olanakları nasıldır, tavsiye eder misiniz?

iş olanakları hakkında olumsuz şeyler çok duyuyorum daDüzenle
Tanıdığım 3 kişi kimya okudu ve kendi dalı
üzerine iş bulamadı.
  • Paylaş
1

Ayşenur Arı, kimya mı kimya mühendisliği mi?

Ben gemi makineleri işletme tavsiye ederim : D
  • Paylaş
1

Ayşenur Arı, tersane çalışma koşulları yada açık denizler pek bana uygun değil bi erkek olsam kesinlikle ilk düşüneceğim meslekti ama

Kimyagerlik mesleğinin bir cazibesi kalmadı. Hiçbir şekilde önermem. Kimya mühendisliği seçeneğinde ise biraz daha fazla iş olanağı karşına çıkabilir. Ancak benim sana tavsiyem inşaat veya makine mühendisliğidir. Gelişmekte olan ülkelerde inşaat sektörü revaçtadır. İşsiz kalmazsın. Hatta yurtdışında Türküm dediğin zaman bunlar inşaattan anlıyorlar derler. Sektör aldı başını gitti. Yurtdışında çalışma imkanı bulabilirsin. Zaman zaman keşke mimarlık okusaydım diyorum kendi kendime.
Kimya mühendisliğinin avantajları bölümüne gelince, eğer yabancı dilin varsa ve kendini belirli bir alanda yetiştirebilmişsen ki bu o kadar kolay birşey değil (yeni mezunlara pek şans tanınmıyor ve çok sayıda kimyager ve kimya mühendisi var) iyi bir iş bulabilirsin.
Devlet kadroları ile alakalı pek birşey bilmiyorum. Kaç puanla atanıyorlar felan bunlarda önemli ama çok da kolay olmaz diye tahmin ediyorum. Yok 4001 ile bir yere atanır düz memur olarak çalışırım diyorsan boşuna okuma kimya mühendisliğini.
  • Paylaş
Kimya mühendisleri taaa tarık akanın filmlerinde iş bulamıyordu 40yıl önce yani var gerisini sen duşun 😉
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

441 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları