Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversitede kız erkek ilişkilerinin dersler üzerindeki etkisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Herşeyin yeri ve zamanı vardır. Üniversite bireysel sorumluluk alınan, kendini geliştirceğin, insanları tanıycağın, ilişkilerini geliştircen en iyi ortamdır.Dersleri kötü etkileyeciğini düşünmüyorum kendini çok kaptırmazsan elbette.Bazen iyi bile etkileyebilir aynı bölümden biriyle birlikteysen ve çalışkan biriyse derslerinizi bile birlikte yapabilirsiniz.
 • Paylaş
İlişkinin boyutuna ve bu boyutun bireyler üzerine etkisi direk olarak günlük hayata yansıdığı için dersler de bu bağlamda iyi veya kötü anlamda etkilinecektir... Düşündüğümüz zaman derslere odaklanmak gerçekten insanı yoran ve sabır gerektiren bir mevzuu, ve üstüne üstün partner ile yasanan sorunlar günlük hayatta aksamalara ve otomatikmen derslere negatif olarak yansiyacaktir. Veyahut bunun tam tersi insani motive sen bir partnerede sahip olunabilir, anlayacağınız en ufak bir anlaşmazlık veya mutluluk direk olarak derslerin gidişatını etkiler... .
 • Paylaş
Kişinin kafasındaki boşlukla doğru orantılı olsa gerek. Kafası fazlaca karmaşık olan biri için daha ağır gelebilir. Aynı zamanda bu durum kafa rahatlaması için de olumlu etkiler gösterebilir. Ama her ne olursa olsun, sevmek mutluluk hormonu salgılar ve öz güveni arttırır. Sevgi ile kalın :)
 • Paylaş
Üniversitede kız erkek ilişkileri öğrencilerin duygusal ve cinsel açıdan rahatlamalarını sağlayarak derslere daha kolay odaklanmalarını sağlar.
 • Paylaş
2

Alperen Hayta, cinsellik için ilişki kuran birisi hayatta nasıl basarılı olablir

Şaman, Ben duygusal ve cinsel demişim ama yorumunuz bir soruysa hayattaki başarının kıstası irdelenmeli. Tabii ki hayatın en asıl amacı üremek olmalıdır ki cinsellik için kurulan ilişkilerde bu mümkündür. Ülkemizde görücü usulüyle yapılan hemen tüm evliliklerde de sadece cinsellik temeldir ki tümünün hayatta başarısız olabileceğini düşünmüyorum. Başarıdan anladığınız para ve güç sahibi olmaksa da bu salt cinsellik adına kurulan ilişkilerle mümkün.

Bu dünyada iki cinsiyet var biri kız diğeri erkek.sorunuz insan ilişkilerinin dersler üzerindeki etkisi nasıl olurdu denseydi de olurdu.insan ilişkileri olmasaydı toplum olmazdı, toplum olmasaydı üniversite olmazdı, üniversite olmasaydı dersler üzerinde bir etkisi de olmazdı.
 • Paylaş
Bence zararlı hele ki vize ve final zamanına gelen ikili ilişkilerdeki sorunlar çoğalıyorsa.
 • Paylaş
1

Ahmet Tarık Aktan, Kişinin yapısıyla alakalı diye düşünüyorum. Genelleme yapmak yanlış olur.

Kişinin kendini kontrol edebilmesine bağlı. Herşey ayarında oldumu dersler üzerinde olumlu etkisi bile olabilir.
 • Paylaş
Ben üniversitede evli çiftlerin daha başarılı olduklarına tanık oldum.
 • Paylaş
1

Ceyhun Balcı, Kız çalışkansa sıkıntı yok.Diğer türlü her olasılık sıkıntı:)

Eğer kız derslerine önem veriyorsa çalışıyorsa erkek onun sayesinde sınıfında derece bile yapabilir : D ama erkek önem verir kız o kdar deilse olsa olur olmasa da olur yada geçim yeter düşüncesi varsa erkeğin işi zor kızı ders çalışmaya ikna etmeye çalışması yada trip yemesi gerekir benle ilgilenmion etmion diye sınavmış dersmiş öenmli deil bazen illaki ben diyenlerde var yani saygılar... : D
 • Paylaş
Dersler üzerinde az ya da çok etkisi olduğu kesindir ama bu etkinin iyi ya da kötü yönde olacağını belirlemek her zaman bireyin elindedir. Bunun bilincinde hareket edilirse ilişkiler gerçekten yüksek düzeyde kaliteli bir şekilde sürdürülebilir :)
 • Paylaş
Kendilerini fazla kaptırmazlarsa bi sorun olmaz diye düsünüyorum
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

645 Görüntülenme16 Takipçi11 Yanıt

Konu Başlıkları