Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversitede okurken stajdan öte bir işte çalışmanın getirisi/ götürüsü sizce nelerdir?

Staj mecburidir, naylon da yapılabilir, yani iş ararken bir işinize yaramaz. Çalışmak ise hem para hem de tecrübe getirdiğinden yararlıdır. Öğrencinin vakti aslında boldur, iş saatlerini eğlence saatlerinden aldığı sürece hiçbir zararı olmayacaktır.
  • Paylaş
Kesinlikle sana olumlu yönde getirisi olacaktır. Mezun olduğunda hiçbir şey bilmediğini fark edeceksin. Çalışmaya başladığın yerdeki ustabaşı emin ol senden daha çok şey bilecektir. Bu nedenle okul döneminde kendi okuduğun meslekle ilgili çalışmak çok şey katar, en azından ilk acemiliğiniz ortadan kalkar. Bu arada öz geçmişinize yazacak bir iş deneyiminiz olur.
  • Paylaş
Okullarımız maalesef uygulama yönünden biraz geri kalıyor. Bu yüzden stajı kesinlikle düşünmelisin. Getirisi çok tabi ama hem okuyup hem çalışmak fiziksel ve ruhsal yorgunluk yapar. Bölümünün ne kadar ağır olduğuna da bağlı bu tabi. Okul ve işten başka bir şeyler yapmak için zamanın kalmayabilir. Yine de ben olsam staj yapardım.
  • Paylaş
Getirisi öncelikle bir öğrenci için çok değerli olacak olan para olacaktır. Tabii ki yeni mezun olarak CV'nize staj harici gerçek bir tecrübe yazabilmeniz de değerinizi arttıracaktır. Götürüsü vakit olacaktır ama öğrencinin vakti genellikle bol olur. Okul yerine gezme tozmadan kısarsanız o da problem olmayacaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

162 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları