Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversitelerde gösterilen çoğu dersin gerçek hayatta karşımıza dair çıkmayacak olması sizi hiç düşündürdü mü?

Bence gereksiz bilgi yoktur.Üniversitelerde öğretilen derslerin bazıları işimize yaramayacak gibi göründüğü doğru.Ama dolaylı yoldan da olsa o derslerin mesleğimize faydalı olacağına inanıyorum.En azından kendi bölümümde.
  • Paylaş
Tabi ki de düşündürdü ancak özellikle bazı üniversitelerde kendi statülerini yükseltmek için konan dersler var. Örnek vermek gerekirse İlk çağ tarihi. Bilgisayar okuyan bir öğrencinin bu dersi alması mecbur oluyor. Dediğim gibi üniversitelerin Avrupa'da ki eğitim şekline uymak istemeleri, eğitim standartlarını arttırmak istemeleri bu gibi sonuçlara yol aça biliyor.
  • Paylaş
1

Sevgiseli, O haberleşmede nereden nereye gelinmiş kıymetini bilin iyi kullanın diye "ders" olması açısından konulmuş bir derstir bence. :)

Üniversiteler meslek lisesi değildir, teorik ve akademik bilgi paylaşırlar, bilgilerin arasındaki pratik eksikliğini gidermek sizin görevinizdir. Gerçek hayatta karşınıza çıkacak konuları öğrenmek için akademik olmayan bir öğretim kurumunda okumanız gerekirdi. Ben de mühendislik okudum ve aldığım hemen her dersin bir yerlerde yararını gördüm. Tamam ilk sene alınan dersler tabii ki sizi sonraki senelere hazırlama amaçlı, yani yine gerçek öğrencilik hayatınız için gerekli. Aldığınız hangi meslek dersi sizi rahatsız etti?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

379 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları