Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversitelerin eğitiminden memnun olan var mı? Varsa nedeniyle birlikte açıklayabilir mi?

Üniversitelerin kalitesini orayı tercih eden öğrencilerin kalitesi belirler. ODTÜ inşaat mühendisliğinde hem dünyaca yetkinliğini ispat etmiş, hem ülkemizin kodlarını yazan gayet de yetkin hocalar ders veriyorlar. Verdikleri eğitim, öğrettikleri her şey güncel. Hatta güncel yazılımlar bile öğretiliyor. Yeteri kadar pratik yapılabilecek proje dersi var. Teoriyi de gayet sağlam veriyorlar. Ben bunda memnun olunmayacak hiçbir şey görmüyorum ki bu bölüm geçen sene dünya ilk 50'sine girdi. Bence daha çok çalışıp daha iyi bir üniversiteye girmelisiniz nitekim okulun kalitesi sizinkinden bağımsız değil. Bir de okulda da araştırmacı olmalı, derslerde uyumamalı, sadece sınavlara değil günlük çalışmalı, tüm derslere girmeli, derslerde sorulan soruları cevaplamalı, tartışmalara katılmalı, verilen ödevleri yapmalısınız.
  • Paylaş
Memnun değilim. Nedenim; Memnun olacak bir nedenimin olmayışı..
  • Paylaş
Hayran olduğum bir hocanın dediğini gün geçtikçe nasılda görüyorum kahrolarak :/ Türkiye'de eğitim denen bir şey yok üniversite denen bir şey de yok. Celal Şengör.
  • Paylaş
Memnun değilim, sadece diploma için okuyorum açıkcası.
  • Paylaş
Memlun değilim idealist hoca yok hepsi para kazanmak için çalışıyor.
  • Paylaş
Ya bi hoca yeni araba aldım taksitlerini ödemek zorundayım o yüzden hepinizi bırakıyorum para lazım dermi arkadaşlar yaa ????
  • Paylaş
Üni ler kuruldukları şehrin ekonomisine katkı sağlar , okumak için kazandıkları şehre gelen öğrenciler esnaf,ev sahibi gibi kişilere normal şartlarda kazanacaklarının en az 10 misli para bırakır.Türkiye Sanayisi belli bölgelerde kümelenmiştir, örneğin Marmara Bölgesi gibi ve asla sanayileşemeyecek yani zengin olamayacak bölgeler örnek Doğu Ve güneydoğu anadolu bölgeleri gibi yerlere de Üni açarak bu bölgelerde ekonomik olarak haraketlilik sağlanmaktadır.

Zaten başka da bi seçnek yoktur.
  • Paylaş
Memnun değilim açıkçası beni geliştirecek ya da daha ileri götürecek pek bir şey kazanamadım. Yani ne bilim benim beklentim yüksekti herhalde ondandır bulamadım... Hep bir şeyler eksik öğrenciler, hocalar, imkanlar ve düşünceler hep eksik ne yazık ki....
  • Paylaş
Çalışma hayatında kullanılacak hiç bir yöntem öğretilmiyor muhasebe derslerinde bile hala çağ dışı çarşaf muhasebe öğretiliyor bilgisayar dersleri excelde toplama çıkarmadan öteye geçmiyor pratik yok hep teori
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1644 Görüntülenme11 Takipçi9 Yanıt