Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversitenin birinde örgün eğitim gören biri AÖF'ne geçebilir mi?

AÖF (Açık Öğretim Fakültesi)Düzenle
Elbette geçebilir, bunun için hiç bir engel yoktur. AÖF yapısından dolayı örgün eğitime engel yada örgün eğitim programları AÖF eğitim programlarına engel değil. Tek bir noktayı tam olarak bilmiyorum oda AÖF'de yeni açılan bazı eğitim programlarında derslere katılma koşulu isteniyor. Eğer devam zorunluluğu olan bir programa dahil olmak istiyorsan AÖF merkezlerini araman gerekebilir.

Ben geçen sene OMÜ İstatistik eğitim programına kayıtlı iken kaydımı aldırıp AÖF'nde bir programa kayıt oldum. Hiç bir sorunla karşılaşmadım.

Eğer işin içerisinde askerlik sorunu var ise askerlik alım şartlarına göre 2 örgün eğitim programını terkedip AÖF'e kayıt olanların tecil hakları kalmıyor. Askerliği ertelemek için daldan dala atlamamak gerekiyor. 
  • Paylaş
2

Evrén Çılgın, Sağol teşekkürler cevabın için. Konuyla ilgili internetten araştırdım ama net bir şey bulamadım AÖF bürolarını arıyorum ama sanırım yoğun oldukları için cevap vermiyorlar telefonlara Askerliği ertelemek için değil zaten geçiş amacım. Başka sebeplerden dolayı geçiş yapmak istiyorum .

Ahmet Faik, Başarılar dilerim ;)

Neden AÖF'ye geçeceksin ki AÖF'de okumak istiyorsan örgün eğitimi bırakma derim çünkü benim hayatım açık öğretim, uzak eğitim kanalı ile geçti, liseyi de üniversiteyi de açık sistemde okudum. Şu an AÖF iktisat okuyorum, keşke örgün okuyabilsem ama AÖF okumak eğitime engel değil, tamamlayıcı bir eğitim ama imkanın varsa işlerine hayatına engel değilse örgün okumaya devam et.

  • Paylaş

öss ye tekrar girip hayli hayli geçersin transkripti gönderipte aldığın dersleri düşürebilirsin ama örgünden aöf ye geçmek pek cazip değil kaçıncı sınıfsın başka yolu yok mu kalman gerekir bence

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2752 Görüntülenme9 Takipçi4 Yanıt