Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversiteye giremeyenler nasıl bir yol izlemelidir?

Her öğrencinin hedeflediği bölüme girmesi için sınava 2 defa veya 2. defa girmesi desteklenmeli. İlk zamanda okulla birlikte yürütülen sınav hazırlığı başarıda gölgeleme yapsa da ikincide sınav ciddiyeti ve önemi öğrenci tarafından daha iyi anlaşılacaktır. Fakat öğrenci ikinci kere sınava girerken "Şansımı bir kez daha deneyeyim" mantığıyla girmemelidir. İşini şansa değil ciddi bir şekilde verdiği emeğe bırakmalıdır. İlk sınavdan aldığı edinimlerle ikinci sınavda öğrencinin hangi üniversiteyi ya da bölümü seçeceği, hedef puanı, sınava hazırlık süreci, ders çalışmasını belirlemiş olması gerekir. Öğrencinin kendisine sorması gereken herhangi bir üniversitede okuma gereksinimi mi yoksa belirlediği bir üniversitede okuma gereksinimi midir? Hayat meteoroloji gibidir, tahminleriniz yüzde yüz tutmasa da büyük ihtimalle gerçekleşecektir. Öğrenci başarısı da böyledir. Öğrenci buna göre kendisine özel bir çalışma programı hazırlamalıdır. Bu program sadece ders değil hayat planı olmalıdır. Bununla birlikte ailenin öğrenciye destek vermesi önemlidir. Sınava hazırlanmak için belirli bir zaman belirlemesi gerekmez, hemen başlaması gerekir.
  • Paylaş
Kolay edinilicek meslek dallarına yönlenebilirler aksi halde 1 sene daha kasıp 4 yıllık bi bölüm. Vbaşka alternatif yok
  • Paylaş
Hayatınızın anlamında büyük bir yeri olduğunu düşündüğünüz bir meslek dalı yok ise kendinize samimi olun ve maddi getirilerinden ötürü kendinizi bir eğitim dalına hapsetmeyin. Bunun yerine kendinizi anlayın ve kalıcı anlamda hayatınızda nelerin, hangi duyguların ve yaşam formunun hakim olması gerektiğini çözmeye çalışın.
Kısacası eğitim dalı günümüzde en çok kazandıran ticari sektörler dalında 3. Gelmekte.
İlk ikisi Silah ve İlaç sektörleri.
Hayatını okuyarak geçiren ortalama düzeyde meslek dallarından hakimlerin, doktorların veya benzeri gözde mesleklerin güncel maaşlarına bakın sonra da o noktaya kadar ki harcamalarınızın bir hesabını yapın.
4+4 sistemi giderlerini çocuğunuzun geleceği için biriktirirsiniz fakat siz Orta öğrenimden başlayarak + Üniversite Hazırlık + Üniversite dönemini de hesaba katarak çıkan rakama tüm bu dönemler boyunca çalışarak biriktirdiğiniz meblağlarıda ARTI olarak ekleyin.
Emin olun çıkan rakamla kuruyemişçi açsanız en az hakim, doktor veya benzeri bir meslek dalı uzmanı kadar geliriniz olacaktır en az.
Kim bilir belki de bir Tüccar olursunuz :)) İyi bir başarı hikayeniz bile olabilir hatta iyi bir yatırımla bu meslek dallarından birilerinin işvereni...
Başka bir deyişle Üniversite sizin için amaçtan çok araç olacaksa kafa patlatın, DERİM BEN.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

939 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt