Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üniversiteyi bitirdikten sonra direk MBA yapmak nasıl bir fikir? İş tecrübesi olmadan MBA yapmak pek işe yaramaz diyenler var. Aksi örnekler hiç mi mevcut değil?

Aksi örnek ailemde var, erkek kardeşim aynen dediğiniz gibi yaptı, gayet de başarılı bir kariyeri var. Bir sürü insan alakasız da olsa bir sürü sertifika peşinde koşarken bu soruyu düşünmenize gerek olduğunu hiç sanmıyorum. Tabii ki yapacağınız MBA o bir sürü sertifikadan daha faydalı olacak ve size yığınla kapı açacaktır. Sonuçta MBA "master of business administration" anlamındaki bir lisans üstü programıdır. Bok atanlara bakmayın eğitimin, daha fazla bilginin kimseye bir zararı olmamıştır.

Buyurun buradan da okuyun:eksisozluk.com/mba--38749
  • Paylaş
2

İbrahim Aydın, Bende dediklerinize aynen katılmakla beraber çevremdeki insanların tam aksini soylemesine sasiyorum. Sonucta para elbet gelir gider diye dusunuyorum. Elbet kazanilir. Yani bir insaat muhendisinin hayatta cok zorluk cekecegini sanmiyorum ekstrem durumlar disinda. O yuzden onceligimi egitimime verecegim. Tesekkur ederim Cevabiniz icin.

Altug Oz, İbrahim sen kimseye kulak asma hedeflerin doğrultusunda ilerle.. Aynısını şuanda ben yurtdışında yapıyorum bir yandan da finans sektöründe iş kapısı açıldı çalışıyorum. Teknik eğitimin zaten var, bunun üzerine işletme ve yönetim alanında bilgi katmak en mantıklısı olacaktır. Aynı zamanda proje yönetimi de olabilir. Selamlar

Şahsen ben iş dünyasının MBA'ya kattığından daha çok şeyi MBA'nın iş dünyasına kattığına inanıyorum. Elinde hazır belgesi bulunan kesincilerdenim.
  • Paylaş
MBA sana çok kapı açar. Piyasada çok adam var ama MBA yapmak seni tercihte ilk sıraya koyar.Bence ilk önce MBA yap sonra işe başla. Çünkü işe başladıktan sonra ara vermek daha olumsuz bi imaj sergiliyor emin ol.Başarılar :)
  • Paylaş
Direk yapmanı ve eğitimini kesintiye uğratmamayı öneririm
  • Paylaş
Eğitimin ise yaramamasi siz konusu bile olamaz.Ancak birkaç yıl iş tecrübesi olursa daha net anlarsın.Egitime yorumunu katabilirsin.Bence de önce çalış sonra MBA düşün
  • Paylaş
Lisans eğitiminde verilen teknik bilgilerin devamı niteliğindeki yüksek lisanslarda okul biter bitmez devam etmek (bilgiler unutulmadan) mantıklı. Ancak yönetim, işletme gibi konulardedindikten sonra hem yüksek lisans & mba yapılacak alana hem de daha fazla verim almak adına, bir kaç sene iş tecrübesinden sonra yapmak daha mantıklı diye düşünüyorum
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

161 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt