Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ünlülerin çoğu neden sıradan insanlarla evlenmeyi tercih etmiyor?

Hayat tarzları birbirinden çok farklı olur... Ünlülerin genelde sıradan insanlardan farklı olarak bir yaşam tarzları vardır. Gece yatma saatlerinden tutun, çalışma saatlerine kadar geniş bir yelpazede bu farklılığı görebilirsiniz. Aile ve akrabalar arası ilişkilerde de bu farklılık kendini gösterir... Mesela ünlü bir kocanın bayramda karısının herhangi bir akrabasına ziyarete gittiğini düşünebilir misiniz? Ya da ünlü bir bayan artistin sıradan kocasının akrabalarının akşam tv de seviştiği bir filmi izlemesini ister mi?
  • Paylaş
1

Sema Gürsöy, Davul bile dengi dengine herhalde ünlüler için söylenmiş söz ama istisnada olsa tek tük sıradan insanla evlenen çıkıyor

Şimdi, nasıl ki eskiden bir aristokratın, bir prensesin gidip halktan, sıradan, soysuz biriyle evlenmesi, fingirdemesi mümkün değildi... İşte aynı kafa bizim ünlü milletinde de var.
"ünlü" olmayı bir statü ve sınıf belirteci olarak gören bu insancıklar için, ünsüz insanlar onlara hizmet etmek için doğmuş halk kalabalıklarıdır.

Yani ünlüler soylu, asilzade... Ünsüzler ise köle halktır.

Bu bakış açısı medyadan halka pompalandığı için çoğu eğitimsiz, cahil, zavallı tipler olan bu ünlüler de kendilerinin "elit" olduğuna kolayca inanırlar.
Ayrıca, eğitimli ünlüler de, eğitimleri sırasında bu manyakça fikirle yoğrulurlar.
Konservatuara gimiş genç öğrencilere, okulun ilk gününde şunu söylerler: "siz artık dışarıdaki sıradan insanlardan farklısınız. "
Sanat veya eğlence dünyasında biraz isim yapınca kendilerini elit, asil, aristokrat sanmaya başlayan bir grup aristoķrata işte biz kısaca "ünlü" diyoruz.
Bunlarda, haliyle, basit olarak gördükleri halktan kimseyle evlenmemeyi tercih ediyorlar.

P. s. Sozüm meclisten disari.
  • Paylaş
Parası çok olmayan insan vardır ... Sıradan insan değil . Ünlüler kendileri gibi şöhretli kişileri seçerler çünkü reklamını yapabiliyor, parasına para katabiliyor, çevresini genişletmiş oluyor ve zor bela kurtulduğu basit hayattan dahada uzaklaşmış oluyor. Kendileri gibi ünlü olmayıpda evlendikleri zaten ya çocukluk aşkları oluyor yada gerçekden kalbinin seçtiği kişi oluyor.
  • Paylaş