Bilmek istediğin her şeye ulaş

Unutamadığınız ibret verici bir hikayeniz var mı?

Herkes bir başkası için ibretlik olabilir. Lakin kime göre ve neye göre ibretliğiz değişir. Ayrıca hikayem de daha sonlanmadı. Sonlanınca birileri anlatırsa, ibretlik olabilirim. . .
  • Paylaş
Küçüktüm büyüdüm.
  • Paylaş
Yıllar öncesiydi. O zamanlar dostluk ile arkadaşlık; akıl ile cehalet; bugün ile gelecek arasındaki farkı pek bilmezdim. Sonradan anlayacaktım ki öğrenmeye başlamak için zor bir yol seçmişim. Kader beni geleceğin körlüğünde duran bugüne çivilemiş, cehalet bu işin çekiciyken, akıl da çiviyle delinen duvarın kendisi kesilmiş.

Hal böyleyken çekicin her bir darbesinde kaybolan aklım, arkadaşlığın kendisini dostluk olarak görmeye başlamıştı. Darbe darbe üstüne gelirken, artık tamamen akıldan yoksun bir dürtü yumağına dönüşmüştüm. Ve artık karşımdakinin tamamıyla dost olduğuna inanır olmuştum. Tıpkı çivinin duvarda açtığı deliğe yerleştiğinde derin bir karanlıkta hapis kalması gibi, benliğim de kendi karanlığında hapis kalmıştı ve gerçekleri bir kenara bırakıp, hayallerin peşinden avcı misali yola çıkmıştı.

İzler bir süre sonra tükendi. Ancak ortada ne vardı ne de onu avlamaya takatı kalan bir avcı. Ancak gerçeklere aç olan benliğim halen yanı başımdaydı ve de giderek guruldamaya başlamıştı. Nasıl dayandım bilinmez ama bir zaman sonra buldum avın kendisini. Sonra anladım ki avlanan ben iken, avcıydı kendisi. Ve dedi ki avcı: "Halen anlamadın mı? Ben bunu yapmaktan zevk alıyorum. "

Bir anda çiviyi dışarı itiverdi duvar. Zira çivi de artık durmak istemiyordu o derin karanlıkta. Uzun zaman sonra ilk kez ışığı tüm benliğinde hissediyordu çivi. Çekiç mi? Gideli çok olmuştu.
  • Paylaş
İbret mi bence reality show tadında olmuş soru cevaplamaktan korktum hatta vazgeçtim
  • Paylaş
Olmasını isterdim ama malesef ki yok :)
  • Paylaş
Benim bütün hikayelerim ibret vericidir, almayı bilene.
  • Paylaş
İbret bende bol ama önce bir kaç itiraf duyalım :)
  • Paylaş
13

Eslemce, Sizin öykünüzden ibret almak için biz neden itirafcı olcağız anlamadım :))

Şaman, Amanin diyorum lafım size değildi, haşa. Sizin zaten yoktur ibretlik hikayeniz :)

Eslemce, Hem amanin diyorsunuz hem de hasa, korktum kendimden (:

Şaman, Hahaha, siz kendinizden korkuyorsunuz, o bir şey değil, kendi içinizde çözebilirsiniz ama ben sizden korkuyorum, bunun çözümü zor C:

Eslemce, Siz benden neden korkcaksınız yau :)))

Şaman, Bilmiyorum, öyle ürkünç bir intibam var... Belki de sadece ciddiyetiniz ürkütmüştür beni. Düşününce somut bir şey yok ama Eslemce ile polemiğe girme diyor beynim C:

Eslemce, ahahaha ürkünçmüş bide
Yanlış bişi mi söledim ki ?
böööööö :P

Şaman, Yok kesinlikle yanlış bir şey söylemediniz, ben çok dalgacı olduğum için hep ciddi yazanlardan biraz çekiniyorum özellikle kadın olduklarında C:

Eslemce, Valla ben masumum neden öyle algılamışsınız şaşırdım doğrusu, sağlık olsun ...
(İbret öyküleri de böylelikle araya kaynadı) :))

hizliresim.com/02w9gv

Eslemce@serkan nolur yorumlara da direkt resim eklensin, nolur nolur (:

Serkan Köse, :) bunu konusalim bizimkilerle bakalim.. :)

Şaman, Evet çok masummuşsunuz :) İbret öyküsü anlatacağım, vakit bulduğumda. Kaynaması da çok problem değil, biraz ısındık, artık daha az korkuyorum C:

Şaman@serkan @Eslemce 'ye +1

90 lı yıllarda Afganistan sınırlarında bir yerlerdeyken küçük bir kasabada konaklamıştım. Kükürt fabrikası varmış kasabada. Bu nedenle içme suları tuzluydu. Öyle içiyorlardı. Tabi biz de içtik haliyle.
  • Paylaş