Bilmek istediğin her şeye ulaş

Unutulan şifre nasıl hatırlanır?

Unutmadan önce iyi bir kodlama yapılarak. Unuttuktan sonra ise varsa şifrenin Size cağrıştırdığı ortam ya da kavramları hatırlamaya çalışarak. Yoksa böyle bir çağrışım geçmiş olsun.
  • Paylaş
3 kuluvallah , 1 elham yardımcı olur sanki
  • Paylaş
Unutulan şifreyi hatırlayana çilingir denir gerçi biraz pahalıya patlayabilir
  • Paylaş
Çok zor. Bazen hiç ummadığın bir anda zihnine geri gelebiliyor. Bu yüzden kendime bir şifreleme sistemi buldum. Sen de öyle yap. Şifremi unutmam için bütün şifrelerimi ve sistemi unutmam lazım. :)
  • Paylaş
Anneleremizin kızlık soyadından :)
  • Paylaş
Ne şifresi? Cep telefonu? Bilgisayar açılış? İnternet?
  • Paylaş
2

Aykut Kardaş, Web hizmetlerindeki 'id' lerin şifresi. (Mail vs.)

İlginc Adam, Kendine ait site mi yoksa, multiplayer bir oyun için mi? Eğer oyun için ise, ID numaranı admine pm olarak gönderdiğinde sana şifreyi vermek zorunda, ama ID numaranıda hatırlamıyorsan zor sanırım...

Herkes şifre koyarken zaten unutma ihtimalini de hesaba katarak seçer yeni şifresini.
Hangi platforma ait şifre ise ve tabi acil değilse oraya bakınca aklına ne geliyor ilk onu düşünmen gerekir. Mesela ÖSYM'deki bir hesap için tutup da Bernoulli denklemini şifre olarak yazmaz kimse ama illa ki site ile iilişkilidir.
Nasıl unutulmaz konusunda da bir öneri, istersen.
=> Sadece şifre hatırlatmalarınız için kullanacağınız bir mail adresi (Gmail adresi şifresini unuttuğunda telefonuna mesaj olarak şifre alabilirsin) açabilirsiniz. Bu mail adresine, yeni hesap oluşturduğun bütün internet kullanıcı adlarını ve şifrelerini kaydedebilirsin. Yeni hattının pin/puk numaraları, çok sık kullanmadığın ve kolay unutulabilecek bilgileri. Hatta özel bilgilerin, resimlerin, dosya arşivin ve bir çok şey... 15 Gbke kotası var ve bu fazlalık adres sana çok kazandırır. Ancak banka hesapların vs gibi çok fazla özel olan bilgileri bu tür yerlerde saklamaktan kaçın.
  • Paylaş
123456 genelde tutuyo
  • Paylaş