Bilmek istediğin her şeye ulaş

Üstün zekalı olduğumdan şüpheleniyorlar ama ben tam tersini düşünüyorum. Matematiğim berbat, dikkatsizim, matematikten hiç anlamam ama tarihi benden iyi bilen yok. Siyasetten acayip anlarım ama dikkat dağınıklığı, bir şeyi aklında tutamama, mesela film izlediğimde az önce ne olduğunu anlamakta zorluk çekiyorum.

12 yaşındayım ama kafam 40 yaşında kendi yaşıtlarım gibi hiç düşünmem oynadığım oyun bile strateji oyunu oda harita oyunu örnek eu4 bilen varsa hoi4 bunun gibi bu oyunu yaşıtlarımdan hiç oynayan yok sürekli hayal kurarım bir yere gittim orda tarih ve siyasetle ilgili konuştum ora bir tane bilgin hocamız varda onlarca üniversite okumuş dini bir adam sürekli oraya gidemiyoruz arada sırada 1 kez gittik yine gitcez üstün zekalı olduğumu söyledi ona güvenimi kırmak istemiyorum sizce ne var bende?Düzenle
Kendindeki potansiyellerin farkına varıyorsun
  • Paylaş
Dostum zeki olmak ya da üstün zekalı olmak demek matematiği fiziği çok iyi yapmak demek değildir kendini o şekilde şartlandırma. Her insan eşsizdir ve farklı şeylere ilgi duyar. Daha yaşın küçük. İlerde bu dediklerimin farkına varırsın. Ama odaklanma süreni artırmayla ilgili pratik yapman gerek. Gerek teog da gerekse ygs-lys de 2 saat boyunca odaklanman gerek.
  • Paylaş
Zeki misin geri zekalı mısın ona birşey diyemem ama kendini çok iyi gözlemliyorsun bu konuda iyi bir gözlemcisin
  • Paylaş
Maşaallah. Ben 24 yaşımdayım ama hala siyaset yapamam. :)

Öncelikle üstün zekalı olduğunu tereddütsüz kabullen... ^^
ve asla durma...
"Daha zeki nasıl olurum? " sorularını sormaya başla kendine ;)

Biz yetişkinler yeteri kadar zeki olmadığımız için, senin gibi geleceği parlak ışık kaynaklarının ne kadar parlayabileceğini kestiremiyoruz malesef.

Kestiremediğimiz bir yana dursun, "Bu çocuk çok zeki" demekten başka hiç bir şey yapamıyoruz. Dolayısıyla istemeden de olsa sizin, en uç noktada olduğunuzu ve daha zeki olamayacağınızı düşünmenize sebep oluyoruz.
Fakat bu senin telafin olmasın tamam mı?
Ben ve benim gibi düşük seviyede düşünen yetişkinleri salla... :)
Ailene ve öğretmenlerine saygı duy...

"Hep nasıl daha iyi olurum? " sorusunu sor kendine
Vücuduna iyi bak, her türlü besinden tüketmeye çalış
Kitap okumayı seviyorsan ihmal etme. Sevmiyorsan benzeri bir şeyler ara bul (O kısmı sen halledersin zaten, tarih, siyaset oho o... :)
Unutma beyin her zaman yeni bilgi arayışındadır ona istediğinden fazlasını ver, acıma (istediğinden fazlasını verdiğinde ağrımaya başlar, işte o gün verimli geçmiş demektir :)

Bir de bilgisayar programlamayı araştır, beğenmesen de ne olduğu hakkında bilgin olsun. (Zeka ve hayal gücünü kullandırarak, beyin egzersizi yaptırırken, para kazandıran nadir mesleklerdendir kendisi.)
  • Paylaş
2

Orhan Tutum, He bide bak Barış Özcan abininki gibi video bloglarını da takip edebilirsin. Tarih için olanları da varmı bilmiyorum gerçi ama bu abinin yaptığı videoları çok beğeniyorum.
youtube.com/user/b31416/videos

Orhan Tutum, Bir de son olarak, videolarından kendimce yorumladığım kadarıyla takıntılı bir abimiz kendisi.
Bu bilgiyi neden mi paylaştım?
"Kabullenilmiş takıntı kalitenin anahtarıdır."
Hahaha, bunu ben uydurdum. :D

Her insanda olduğu gibi sende de birşeyler fazla ve birşeyler eksik bence hocam. Kendini tanımaya, keşfetmeye devam et ve mutlu olacağın şekilde yaşamaya çalış derim. Hayatında ciddi sıkıntılar hissediyorsan ama elbet profesyonel destek almalısın.
  • Paylaş
Bunu anlamanızın yolu bir uzmana görünmemizdir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

115 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt