Bilmek istediğin her şeye ulaş

uye.net sitesini nasıl buluyorsunuz?

Diğer global sosyal paylaşım sitelerine benzeyen yerel bir site daha diye düşündüm. Neden "yerel" hep yerel Türkiye ile sınırlı kalan projeler düşünülüyor? Türkiye'de vergi verecek olmanız değil bütün dünyada kullanılıyor ve biliniyor olmanız inanın daha büyük bir katma değerdir bu ülke için.
  • Paylaş
Bu konu hakkındaki fikrim ve çoğunluğun tahmin ettiğim görüşü bukadar sosyal ağ varken niye uye.net olsunki diyecekler haklılarda sizde nedenlerini sıralayabilrisiniz yerli malı yurdun malı şu özelikler olacak filan diye ama ben size başka birşey söyleyeceğim ilk önce şunu belirteyimki buna benzer proje deneyimim oldu net fikrim sosyal ağ projesi facebook twitter varken çok zor siz ne vadetsenizde facebook un imkanlarının yanına yaklaşamazsınız maddi, reklam bir çok konuda çok can alıcı reklam politikası yada proje gerekiyor mesala sitede video paylaşım var emin olun paylaşımcı direk yotube yüklenecektir gibi daha uzun olumsuzluklar sıralayabilrim hem teknik hem mali açıdan ama içinzi karartmadan şunu söylemek isterim siz bunu ticari bir faaliyet olarak kobi yada banka müşteri bilmiyorum planlı bir atakla üye işyerleri yada sivil toplum platformu gibi konularda kullanabileceğini, z mükemmel domaininiz var alan adınız çok güçlü hatta uye.com dan telafuz akıld akalıcı olarak düşünürsek . Com dan daha güçlü projenizi daha ne istediğini bilir proje yönlendirirseniz başarılı oalcağını düşünüyorum.
  • Paylaş
Page rank şu an 0 olmasına rağmen, backlink kaynağı olarak görüp tanıtım yazıları atmaya çalışanlar var.
  • Paylaş
Daha çok gelişmesi gerekiyor. Herkesin buraya girmesi için herkesin burada olması gerekiyor. Kullanıcı sayısı çok az. Çevremle iletişim kurmayı ben facebook, skype, whatsapp ile yapıyorum. Anlık bilgi, fotoğraf vs işlemleri Twitter ve Facebook üzerinden takip edebiliyor ve paylaşabiliyorum. Blog yazma işimi zaten kendi blogumda yazıyorum. Tartışma konusu açarak tartışmak yaratmak için ilk önce orada aktif kullanıcı olması gerekiyor. Yani siteyi ilk açtığımda bana bunları söyleyen bir ağdan pek bir şey beklemek mümkün olmuyor. Daha farklı şeyler yapıp insanları burada toplamaları gerek. Eğer kalıcı olmak, daha çok duyulmak istiyorlarsa yapılmamışı düşünmemeleri gerek. Yoksa sadece proje adı olarak kalır. Bu beni üzer açıkcası. Nacizane düşüncem budur.
  • Paylaş
1

Aydın Yakar, Zamanla özelliklerin arttırılmasını planlıyoruz, şuan için sistem oturuncaya kadar reklam düşünülmüyor fakat ilerleyen dönemlerde reklamlar ile desteklenerek büyümek gerekiyor. Dediğinize katılıyorum, çoğunluğun olduğu yazılımları kullanıyoruz yine de yerli bir site olması nedeniyle desteğiniz gerekiyor :)

Siteyi inceledim ama bunca sosyal paylaşım sitesi varken bu sitenin farkı nedir onu çözemedim ?
  • Paylaş
2

Aydın Yakar, Ülkesine vergi vermeyi planlayan, ülkeye özel bir site. Umuyoruz ki ilerde rakipleri ile arasındaki farkı da zamanla kapatır :)

Cemal Tekin, ne zaman açıldı peki ? diğerlerinden farklı olarak ne gibi özellikler eklenecek ?

Google'a yazınca cıkıyor : )
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

624 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları