Bilmek istediğin her şeye ulaş

Uyku bozuklukları yaşamamızın nedenleri ne olabilir?

Bunun 'aşk' dışındaki diğer nedenlerine de göz atmak gerek diye düşünüyorum...Düzenle
Uyku sorunları, tamamlanmayan işlerle ilgili ele alınabilir. Eğer uyumuyorsak, bedenimiz bize bizi uyutmayarak, halletmemiz gereken sorunları halletmemiz için bir mesaj veriyordur. Bu konuların neler olduğu ve ne şekilde çözülebileceği konusunda yollar buldukça, biz de ihtiyacımız olan uykuyu uyumak için daha hazır olabiliriz.
  • Paylaş
Kişiyi uyaran ve tetikleyen her türlü etken, bir neden olabilir.
1- Alkol ve uyuşturucu madde kullanımı, yüksek tansiyon ilaçları ve depresanlar, amfetamin, kafein türevleri.
2- Psikolojik etkenler.
Kişi kaygılı bir durumda ise, stres, gerginlik ve endişe uykuya dalmayı geciktirebilir. Uykusuzluk çeken kişi kaygılarının farkında olamayıp, iç dünyasındaki çatışmaları yok sayıp ya da bastırıp, bunu uyku bozukluğuna çevirmiş olabilir. Yeteri kadar gevşeyemediği için uykuya geçemez ya da uykusundan sıçrayarak uyanabilir.
Bazen uykuyu, zamanı boşa harcamak, kişinin kendi üzerindeki denetimini kaybetmesi, çevreyi kontrol edememe ve hatta ölüm gibi tanımlayarak da uyku bozukluğu oluşmaktadır.
  • Paylaş
Çok fazla DÜŞÜNÜYORMUŞUM doktorum öyle diyor. Ondan uyuyamıyormuşum. Fazla düşünmenin nesi kötü ki? Hem de etrafta bu kadar aptal varken! Uyayabilmem için bana bir hap verdi. Sadece bir kere içtim. İlaç düşünmeni engelliyor. Evet, evet... Hiç bir şey düşünmüyorsun. Beynin mal gibi uyuşuyor, etrafa boş boş yarı uykulu bir beyinle bakıp aptal olup çıkıyorsun! Ben de diyordum bu aptal insanlar neyin kafasını yaşıyorlar? Meğerse buymuş!
  • Paylaş
Gün içinde aşırı uyarana maruz kalma
  • Paylaş
Stresli bir hayatının olması
  • Paylaş
Kafamızda yanıtlanmamış sorularla yatağa girmek uykumuzu engelliyor... Yani düşünceler...
  • Paylaş
Kaygı
  • Paylaş
Bilgisayar ekranına yüksek ekran parlaklığında gün boyunca bakmak. En azından bende ki neden.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

913 Görüntülenme13 Takipçi8 Yanıt