Bilmek istediğin her şeye ulaş

Uyku problemi nasıl çözülebilir? Rahat uyku için neler yapılabilir?

Uykunun kalitesi nasıl artıtılabilir?Düzenle
Tepin. İster yatay, ister dikey ister öne arkaya, ister yan taraflara, Yeterince yorulmazsan endorfin, serotonin gibi mutluluk hormonları salgılamazsın. Bunlar uykuyu getirir. Tatmin olmak lazım. Bunlar bedensel. Bir de kafa yapısı olarak uykuya hazırlanmak var. O da şöyle: O günün bir muhasebesini yap, neler yaptığını, ne kadar verimli olduğunu, yarın neler yapacağını düşün ve aynı kasa defterini ertesi güne devreder gibi o günün defterini kapat ve ertesi güne hevesle, ümitle geçiş yap. O zaman uykuyu hak edersin ve beyin uyku emri verir. eğer defterde çok açık varsa kapatamadığın, hesabını yanlız veremediğin, o uyku emri gelmez beyinden.
  • Paylaş
Düzenli Masaj... özelikle boyun masajı... hatta otomatik masaj yatakları var şimdi etrafta sadece uyku değil bir çok sıkıntını çözer kesinlikle tavsiye ederim...
  • Paylaş
Uyku problemini çözdüm ben fakat şimdide rüya problemi başladı. 5 senedir düzenli her gece bir çok farklı mekanda ve farklı konuda gecen rüya görüyorum kötü olan ise kalktığımda hepsini hatırlıyorum ve bu beni uykusuzluktan daha cok yoruyor.
  • Paylaş
3

Aykut Kardaş, Bu harika bir olay tadını çıkar.

Serkan Köse, Rüyayı hatırlamak beynin o konu ile ilgili problemi çözememiş olmasından kaynaklanır. Gün içerisinde yaşadığınız olaylarla direkt ilgilidir bu durum.

Nazende , Benimde uyuyamamak gibi bir sorunum var.uyku problemini nasıl çözdünüz?benimde sorunum rüya görmemek. Her şeyin aşırısı zarar sanırım:((

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

615 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları