Bilmek istediğin her şeye ulaş

Uykusuz kalmak için neler yapılmalıdır?

Kafein ve stres uykunun baş düşmanlarıdır. Bunlara maruz kalırsanız, uykusuzluk garanti.
  • Paylaş
2

Bert, 3 redbull + bir kaç kahve ve kola tüketmeme rağmen uykum geliyor. sınavlar var çalışmam lazım

Bozkurt Yurdakul, Uykusuz kalıp çalışmak hiçbir işe yaramaz Sevgili @Bert. Uykun geliyorsa, uyu. Uyu ki zihnin tazelensin. Zihnin tazelensin ki çalıştıkların bir işe yarasın :) Kolay gelsin. Öğrencilik zor zenaat.

Proteinler ve kafein uyku bozukluklarına yol açar. Bence düzenli bir uyku ile çalışmak daha mantıklıdır. Verim arttığından dolayı uykusuzken bir saatte vermiş olduğunuz verimi iyi bir uykudan sonra yarım saat içerisinde rahatlıkla verebilirsiniz.

Bir diğer konu ise şu olabilir. Uykunun belirli evlerleri vardır. İlk daldığınızdan 15 dakika sonra uyanırsanız eğer birkaç saat daha idare edebilirsiniz çok dinç olarak. Bu ufak şekerlemeyi saat 10:00 - 16:00 arası yapmayınız. Çünkü beden karşı koyacaktır bu duruma. Gün ışığı uyanmamıza sağlamaktadır. Uykuyu da geciktirmektedir. Bu saatlerde ışık çok yoğun olduğundan dolayı uyumakta zorluk çekersiniz.

Uykunuzun gelmemesini istiyorsanız ve güne uykusuz başladıysanız gün ışığına olabildiğinde maruz kalmanız yararınıza olacaktır.
  • Paylaş

Aromaterapik kokular koklamak uykunuzun gelmesini engeller.Bunlar biberiye,nane ya da kahve olabilir.Odanın ışığı açık da olsa masada bir lamba daha bulundurursanız yardımı olur.Çalışırken bir şeyler yemeyin,uykunuzu getirir.Son olarak belirli aralıklarda hafif egzersizler yapın arada bir de yüzünüzü yıkayın.Ama bu şekilde çalışmak ne kadar sağlıklı tartışılır tabii.

  • Paylaş