Bilmek istediğin her şeye ulaş

Uzak mesafe ilişkisini sürdürmek gerçekten imkansız mıdır?

Öyle diyorsunuz da ne aileler var eşi kaptan, asker, öğretmen olup da uzun süre ayrı kalanlar. Başaran başarıyor ve çok da mutlu olunabiliyor. Tabi ki zorlukları var. Ama sürekli bir arada olmanın da bir süre sonra negatif etkileri olabiliyor.

Zaman zaman uzaklar yakın edilebiliyorsa ve bir gün o mesafenin aradan çıkacağı öngörülmüşse uzak mesafe ilişkisini sürdürmek zor değildir.
  • Paylaş
İmkansız diyemeyiz bence zor olabilir evet ama imkansız değil bence. En yakın örneğini yaşıyorum. Arkadaşımın erkek arkadaşı italya'da o burada çokta mutlu ve huzurlular : )
  • Paylaş
Ben denedim pek tavsiye etmem. Kavga sebepleri saçmalaşıyor, güven duyulsa bile insan paranoyaklaşıyor, daha alıngan oluyor taraflar ve daha bir sürü sıkıntı. Belki imkansız değil ama çok yıpratıcı, ancak iki taraf da dayanırsa  mesafe son bulduğunda eskisinden daha güzel bir ilişki oluyor...
  • Paylaş
Gözden ırak, gönülden de ırak oluyor malesef.Kim ne derse desin, yanındaymış gibi olmuyor. Zaman uzakdıkça da bunun etkisi artıyor. Ama genelde bunun örneği istendiğinde istisnalardan olan hep mutlu beraberlikler gösterilir. Oysaki ortada mutluluk olmaması gerekir. Eğer insanlar birbirlerinden uzaktayken mutlu olduklarını dile getirebiliyorlarsa, o ilişkinin yeniden bir gözden geçirilmesi şarttır.
  • Paylaş
Ne kadar uzak ve ne sıklıkta görüşüldüğüne bağlıdır.Her ne kadar bana imkansız gelse de farklı ülkelerden bile bunu uzun süre sürdürenler var.Herkesin pek başarabileceği bir şey değil.Gerçekten çok çok özel biri olmadığı sürece denenmemesi gerekir.Sıkıntılı bir süreç,insanın hayatını kötü etkileyebiliyor.
  • Paylaş
Cumadan buluşup pazar akşamı dönüyorsanız hiç de zor değil ama iki ayda bir görüşecekseniz imkansız demek haddim değil ama çok zor.
  • Paylaş
Kime göre imkansız? Yan yana olan sevgililer çok mu iyi devam ettiriyorlar ilişkilerini. Mesafe senin avuntun. Gerçekten sevgine inanırsan ortada imkansız diye bir şey kalmıyor.
  • Paylaş