Bilmek istediğin her şeye ulaş

Uzun boylu kişiler giyimde nelere dikkat etmeli?

Boyunuz uzunsa, kısa elbiselerden kaçının. Uzun elbiseler daha çok yakışacaktır. Fazla kilolarınız varsa, daha ince görünmek için düz, koyu renk, dizinizin hemen altında biten boyda elbiseler seçin (dizin hemen altında biten elbiselerden hoşlanmıyorsanız nasıl bir alternatif geliştirileceğini düşünmek lazım).

Tek rengin sizi daha da uzun gösterdiği hissine kapılırsanız, belinize bir kemer takmak mantıklı olacaktır. Ayrıca uzun boyda, kısa jean pantolonla oldukça kullanışlıdır. Bacaklarınız çok inceyse bol jeanlerden uzak durun ki jeanin içinde yüzüyormuşçasına bir görünüm oluşmasın. 

Poponuzu daha büyük göstermek için küçük arka cepli; daha küçük göstermek için de daha büyük cepli modelleri seçin. Daha geniş bacak ve kalçalar için, geniş paçalar ve üst tarafta daha sıkı oturan, alta doğru genişleyen jean modelleri sizin için daha uygun.

Gelelim mini etek konusuna. Mini etekler uzun bacaklarda dikkat çeker ama ayarı doğru yapmak lazım. Üstünüze bol bir üst giyerek, mini etekle çok öne çıkan bacaklarınızı daha geri plana atabilirsiniz. Çok da hoş olur.

Eğer uzun ve aynı zamanda çok zayıfsanız vücudunuza kavis katmak için, dar, kalem tipi bir etek tercih edebilirsiniz. Tabi tarzınıza uyuyorsa.

Bedeninizden büyük bluzlar giymek, en çok uzun boylulara yakışır. Bu konuda hiç kasmayın bence. Çok da seksi bir görünüm oluşuyor.
  • Paylaş
Gelelim bay kısmına. Benimde boyum bir hayli uzun olduğu için (1.98cm) bu konu dikkatimi çekti.

-Çok dar giymek yakışmaz. Zaten uzun boy dikkat çeker birde dar giymek yanlış anlaşılmalara neden olabilir :)

-Zayıfsanız yada normal bir kiloya sahipseniz biraz bol giymek en-boy oranını toparlar. Sırıtmazsınız.

-Kol boyunuz uzunsa (benim gibi) ve gömlek kol boyları sıkıntı yaratıyorsa yaz kış kıvırmalısınız kollarınızı. Zara'nın slim modellerinin kol boyları fena değil bu arada. Genellikle Amerikan ürünlerinin kol boyları Avrupaya nazaran biraz daha uzun. Amerikan markalarını tecih edebilirsiz.(Aeropostale)

-Bacak boyunuz uzun ise tek çare Mavi Jeans yada Lewis olacaktır. Bu markaların modelleri gayet uygun.

-Uzun boyluların ayakkabı problemi de olur elbet. Tavsiyem Beyoğlundaki Nike ve Adidas'a bakmanız olacaktır. Ama artık çoğu ayakkabıcı büyük numara satmaya başladı.

Erkeklerin giyiminde o kadar da dikkate gerek yok aslında. Uzun boylular çok dar giymeyin yeter :)
  • Paylaş
Kadın için;
Uzun boy etek yada elbise giymek evet uzun boylular için avantaj ama kısa giymekte de bir sıkıntı bulunmamakta. Bacaklarının düzgün olup olmaması önemli sadece:) Uzun boylu evet ama nasıl bir vücut tipinde olduğunuz önemli. Memeler küçük mü büyük mü, düz bel mi, oyuk bel mi, geniş omuz mu dar omuz mu, popo var mı yok mu? Her zayıf insan aynı görünümde değildir , her kıyafette aynı durmaz. Salaş görünümlü pantolonun kesimi güzeldir bol pantolon giyebilirsin, yada kötüdür, denildiği gibi başkasından araklamış gibi görünürsün. Alt üst her ne ise daracık giyersiniz, kimi seçimlerde sırıtmaz, kimisinde yapay bir görünüm olur.Dengelemek iyidir yine de, zayıf bir insanın alt üst bol, yada alt üst daracık giymesindense, bu iki parçayı dengelemesi daha garantili olabilir.
Bol pantolon, geniş etek(ikisinde de kalıbın, bel ve popo üst kısmını sarması ve ardından kesimin bollaşması daha iyi görünüm vermekte) =dar bluz (dar demek kemikleri gösterecek kadar dar olması anlamına gelmemekte)
Dar pantolon, mini dar etek (nefes aldırmayacak görünümde, fermuar patlayacak gibi görünenler sırıtmakta) =bol salaş bluz gibi (bu da her tarafınızdan dökülmesi gerektiği anlamına gelmemekte, omuz kesimi adam akıllı oturuyordur ve göğüs hizasından itibaren bolluk inmeye başlıyordur!)
Klasikleşmiş, uzunlamasına çizgi desenden kaçmakta fayda var. Çok çok akıllıca detaylarda kulanılmadığı sürece daha da uzun gösterecektir. Onun yerine enine çizgi kullanmalı.
Yine de tarz söz konusu; nasıl rahat ediyorsanız bazı detaylara dikkat ederek, kendi tarzınızı konuşturun.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2548 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt