Bilmek istediğin her şeye ulaş

Uzun mesafe koşularında siyahi sporcuların diğerlerine göre farklı başarısının sebebi nedendir?

Bilim adamlarına göre, Afrikalı oyuncuların kas yapısı ve ağırlık merkezlerinin farklı olması nedeniyle başarılı olduğunu söyleniyor. Buna göre siyahi koşucular koşarken yere düşme hızları artıyor ve beyazlara göre daha başarılı oluyorlar. Çünkü ağırlık merkezleri yukarıda kalıyor. Yüzmedeki başarısızlıklarının nedeni olarak da bunu görüyorlar. Beyazların ağırlık merkezleri daha aşağıda olduğu için vücudun geniş bir kısmı su çizgisi üzerinde kalıyor. Bu sayede beyazlar yüzmede, siyahlar ise atletizm de başarı gösteriyor.

Ben bu bilimsel açıklamanın yanında hırs da çok önemli.. Bu seneki Oscar Pistorius iki bacağı olmadan yarı finale geldi. Bu bence hırsla alakalı bir durum.


  • Paylaş

sadece uzun mesafe koşularında değil ayak ve bacak yoğun tüm sporlarda afrikalı iinsanlar daha avantajlı. sanılanın aksine bu doğa ve hayatta kalma ile ilgili değil, aslında son derece basit. onların aşil tendonları beyaz ve sarı ırka göre daha uzun ve ayaklarının altına kadar kas içinde yer alıyor bizlerin ise topuktan hemen sonra bitiyor bu da onları bizden üstün sporcular yapıyor.

  • Paylaş

Göbek deliğinin nerede olduğu ile alakalı olduğunu söylüyorlar. Bir nevi ağırlık merkezi. Burada ki gönderimden bu konuyla ilgili yazıyı okuyabilirsiniz

inploid.com/post/gobek-deliginiz-nerede/

Birde siyahilerde ki kas beyazlara göre daha fazla olmasından dolayı da avantajları var büyük ihtimalle.

  • Paylaş
Atalarımızdan bize geçen bir geyiği sürdürmek, gelecek nesillere aktarmak için buraya kaydetmek gerek: Aslandan kaplandan kaça kaça bu hale geliyorlar.
  • Paylaş