Bilmek istediğin her şeye ulaş

Vay be, ne günlere kaldık:) Yurdumuzda yaşayan yabancılar okullarda okutulan ''ANDIMIZ''dan rahatsız olup Hüseyin Çelik'e şikayetçi oldular diye, Andımız çocuklara okutulmayacakmış... Dünyanın neresinde, ülkede yaşayan yabancıların isteklerine bu kadar önem veriliyor bilen var mı?

  1. Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat Yasası’nda KHK ile yapılan değişiklikle Bakanlığın görevleri arasında yer alan, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı öğrenci yetiştirme ve Cumhuriyetin niteliklerini benimsetme ibaresi yasadan çıkartıldı.
  2. 2011-2012 eğitim ve öğretim yılı için Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanıp, ilköğretim öğretmenlerine gönderilen kılavuz kitaplarından, Atatürk’ün resmi, Gençliğe Hitabesi ve İstiklal Marşı çıkartıldı.
  3. Çeşitli nedenlerle kimi öğretmenevlerinden girişte yer alan Atatürk resimleri kaldırıldı.
  4. TBMM’deki Atatürk fotoğrafları milletvekillerinin 'etki altında kalmadan daha demokratik karar almaları” gerekçesiyle kaldırıldı.
  5. Anayasa Mahkemesi üyelerinin yeni yemin metninden, ileri demokrasiye uymadığı gerekçesiyle TÜRK kelimesi çıkartıldı.
  6. Statlarda yapılan 19 Mayıs kutlamaları “Kutlama törenlerinin hazırlık döneminin mevsim olarak soğuk bir zamana denk gelmesi nedeniyle sağlık sorunlarına yol açmasına, çalışma süresinin uzun olması nedeniyle öğrencilerin derslere ilgisinin azalmasına, motivasyonlarının düşmesine, gönüllü olmayan öğrenci velilerinin okullarla olan ilişkilerinin bozulmasına sebep olduğu yönünde duyumlar alınmaktadır.' gerekçesiyle yasaklandı.
  7. Ne demişti 2005 yılında Avrupa Parlamentosu Milletvekili Andrew Duff; “Türkiye, Avrupa’nın gerçek partneri olabilmek için klasik milliyetçi Kemalizm’le mücadele etmelidir. Devletin gücü azaltılmalıdır. Kemalizm reforme edilmeli ve bu eski liderin fotoğrafları kamu binalarının duvarlarından indirilmelidir. Türkiye, artık Kemalizm’de değişme gereğiyle yüzleşmeli. Sadece yasalar, anayasa değil Kemalizm kültürü ve felsefesi de değişmeli.”

Eeeee, elbet sıra buna da gelecekti....

  • Paylaş
Almanya'da Türk çocukların kendi aralarında Türkçe konuşmaları bile yasak ve disiplinlik oluyorken, bizdeki durum amaca hizmet işte. Merak ediyorum yurt dışındaki Türk öğrenciler de ' biz andımızı okumak istiyoruz' derseler, izin verirler mi acaba?
  • Paylaş

lay lay lay lay lay lay lay lay,

la laa laaay la la lay lay

lay lay la lay lal la la laaaaaay.

 

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

683 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt