Bilmek istediğin her şeye ulaş

vBulletin nedir?

Web Teknolojileri
vBulletin internette sıkça karşılaştığımız forum sitelerinde kullanılan bir sistemdir. Kullanıcıların kayıt olarak veya olmayarak paylaşımlarda bulundukları, soru sordukları ve diğer forum kullanıcıları ile etkileşim sağladıkları bir platformdur. Aslında düşünüldüğünde forum kelimesinin sözlük anlamına birebir uymaktadır. Forumda katılımcılar ve konu sahipleri diğer kullanıcılar önünde karşılıklı iletişim kurabilmektedir. vBulletin ise internet ortamında hazır olarak bulunan forum sistemleri arasındaki en profesyonel en stabil ve en genel geçer çözümdür diyebiliriz. vBulletin alternetifi olarak SMF, PhpBB ve MyBB sayılabilir ancak bu çözümler ücretsiz ve açık kaynaklı olduğu için resmi bir oluşumdan destek alamazsınız. vBulletin ise başta temel sistemi olmak üzere ücretlidir. Bunun yanı sıra eklentileri ve temaları da ücretli olarak sunulmaktadır fakat tabi ki ücretsiz eklentileri de bulunmaktadır.

Zaman içerisinde sürekli güncellenen vBulletin’in en son versiyonu vBulletin 5 Connect'tir. Forum sistemine ek olarak portal eklentileri de bulunan vBulletin’in içerisinde birçok farklı internet sitesi konsepti yer alır. Ancak vBulletin denilince bir çok internet kullanıcısının aklına forum sistemi gelmektedir. vBulletin lisansının fiyatı 249 dolardır. Güncelleme ve sürüm yükseltme işlemleri ise 200 dolarlık bir fiyata sahiptir. Ancak bu fiyatlar değişiklik gösterebilir.

vBulletin'in Diğerlerinden Farkı Nedir?
  • Her sürümü için Türkçe dil dosyasının bulunabilir olması.
  • Diğer forum sistemlerine göre daha güncel olması.
  • SEO, Tags vb. eklentiler sayesinde Google’da aranan siteler arasında Alexa dünya sıralamasında da en çok ziyaret edilen sitelerden biri de sizin vBulletin sistemli web siteniz olabilir.
  • Her forum içeriğine göre tema yapılabilmesi veya bulunabilir olması.
  • Herhangi bir sorun esnasında çok kolay bir şekilde yardım alabilme imkanı olması.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

397 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt