Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ve Sivas davası zaman aştırılarak düşürüldü! İnsanlık suçunun zaman aşımı olur mu?

O gün savunmasız insanları öldürmek için bir araya gelen, insanlığını yitirmiş kalabalığı dağıtmak için hiç birşey yapmayan emniyet güçleri bugün çocukları,babaları,yakınları yakılarak öldürülmüş insanların üzerine gaz bombaları attı,biri 12 diğeri 15 yaşında olan çocuklarını o faciada kaybeden anneyi tekmeledi.Söylenecek ne var ki daha...Böyle adalet olmaz olsun.Utanç duyuyorum.

Koray-Menekşe Kaya kardeşler: 12 ve 15 yaşlarında birbirlerine sarılmış halde hayata veda ettiler Sivas Katliamında. Katilleri hala iktidarda ve çocuk öldürmeye devam ediyor.

Siyaset (Türkiye)

  • Paylaş
1

Şaman, Beğendim'i tıkladım ama anlattıklarını değil görüşlerini... Utançta beraberiz... :(

Bu utanç vesikası kararlar alınırken bazıları kendi aralarında paylaştıkları devlet kademelerinin, koltuklarının peşindeydi. O gün orada can veren insanlar için adalet bekleyenler umurunda mıydı? Hayır. Kürsülerden ayetler, hadisler veren çok saygıdeğer! Devletlilerimiz adaletle ilgili, ölümle ilgili, can almayla ilgili ayetlere gözlerini kapatmışlar sanki. Hayat o kadar zor ki onlar için. Mecliste istedikleri tarzda yasa yapamıyorlar ya, hemen onaylanmıyor ya, hemen uygulanmıyor ya hani, çok zor bunlar için hayat. Hayat faili meçhul cinayet mağdurlarına kolay tabi. Ellerine 3-5 kuruş para verip susturursunuz ne de olsa. Tıpkı bir avuç kömür için can veren insanların geride kalanlarına yaptığınız gibi. Tıpkı gaz kapsülüyle öldürülen gençlerin geride kalanlarına yaptığınız gibi. Ne diyelim. Allah rahmet eylesin.
  • Paylaş
Daha dün gibi kime göre zaman aşımı.
-ki ben sünni olduğum halde dumandan hala sızlıyor burnumun direği
nasıl aşılmış bu zaman, kimin zamanı aşılmış?

Kapak mahiyetinde hediyemdir, bu insanlık suçunu alkışlayanlara.

Ey ehl-i yezid,
Kah insan suretin de nazır oldun
Kah kanun oldun kitaplara vezir oldun.
Senden adam olmaz denildiğinde,
Hani paşa olmuştun ya,
Hızır kimliğinde,
Ey ehl-i yezid.
Sen aslında def-i hacet oldun.
  • Paylaş
İnsanlar hep böyle devam edecekler sanırım. Zaman aşımına uğradıktan sonra hepsi sivas katliamını kınadı 10 yıl sonra da Uludere katliamını kınayacaklar. ROBOSKİ (ULUDERE) KATLİAMINI UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ!!!!
  • Paylaş
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sivas Katliamı davasında 'zamanaşımı' kararı verilmesini savunarak, kararın 'millet ve ülke için hayırlı olmasını' diledi.

Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nin yakılması ve 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan katliama ilişkin davada mahkeme bugün zaman aşımı bakımından düşmesine karar verdi.

Partisinin grup toplantısı ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sivas davasının zamanaşımından düşmesi ile ilgili soruya şöyle yanıt verdi:

'Milletimiz için, ülkemiz için hayırlı olsun. Zaten onlar da söylüyorlar... Yıllar yılı içerde olan vatandaş, içlerinde kaçak olanlar vardı. Bilemiyorum tabii onlar da var...'

Ar damarları çatlamış bunların! Şimdi de çıkmış Ertuğrul Günay dava düştüğü için çok üzgün olduklarını, bunun bir insanlık suçu olduğunu söylüyor. Koskoca T.C. hükumeti bu dava için istisna yaptıramıyor mu??? 
  • Paylaş
Madımak'ı yakanlar insan mı ki, insanlık suçu olsun? 
  • Paylaş
O görüntüler hala gözümün önünde, çocuk aklımla ne olduğunu, neden olduğunu anlamadan, annemin-babamın yüzündeki dehşet ifadesinden anladım olayın vehametini.

Sonra büyüdüm, okudum araştırdım, olayın ne olduğunu, televizyonda canlı izlediğimiz şeylerin film değil, gerçek bir katliam olduğunu zamanla kavradım. Ama anlamadım, bir insanın bunu nasıl yapabileceğini, üstelikte bunu dinle bağdaştırmalarını, devletin, (polisin, ordunun her ne ise) kendi insanını kurtaramamasını, bizim bunları televizyondan izliyor olmamızı, göz göre göre 35 kişinin diri diri yakılmasını hiç bir zaman anlayamadım.

Zaman aşıldı, dava kapandı.
Hangi zaman aşılmış? Zaman o günü beynimden, yüreğimden silemedi, Böyle bir olayın zaman aşımı olamaz, olursa buna göz yumanların 35 kişiyi diri diri yakanlardan, onları kurtarmayanlardan, hiç bir farkı kalmaz, kalmadı. Zaman geçti, biz unutmadık. Orada yanan sadece o 35 kişi değildi, benim bu ülkede geleceğe olan inancım da yandı...
  • Paylaş
Duyduğumdan beri kararı anlamaya çalışıyorum, anlayamadım :(( Şimdide bu açıklama başbakandan... Yok ya hani hep bir ıssız bir adadan bahsediyordunuz ya oraya gönderin beni yanıma da hiçbir şey almadan gitmek istiyorum. Çook ciddiyim gönderin beniii:(((
  • Paylaş
1

Aykut Kardaş, Yakında o bahsi geçen adadan kart atacağım size de.

Tabi ki;
Türkiye'ye hoşgeldiniz arkadaşlar yenisiniz galiba ! :)
  • Paylaş
Bu katliamın 1 numaralı sanığı ve azmettiricisi olarak aranan Cafer Erçakmak daha yeni Sivasta kendi evinde kalp krizinden öldü,burunlarının dibindeki yeri belli adamı bile yakalamadılar gerisini var sen düşün!
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR