Bilmek istediğin her şeye ulaş

Venedik nasıl bir şehirdir?

Venedik
Venedik, tarihi yönden yüzyıllar öncesine uzanan, dünya üstündeki en tarihi ve turistik bölgelerden birisidir. İtalya’nın kuzeyinde yer alır. Şehir her yerine yayılmakta olan kanallar, o kanalı üstündeki gondol ve dar sokakları ile tanınmaktadır. Her sene sayısız turistin geldiği şehir, turizm ve aşkın başkenti olarak bilinir.

Venedik kendi normalde bir adadır. Ortalama 4 kilometre uzunluğunda olan köprü ile karaya bağlanmaktadır. Böylece şehre deniz yolu ile beraber kara ve demiryolu ile gitme imkanı vardır. Şehir de yer alan Marco Polo Havaalanı ile hava yolu ile de şehre gidilebilir.

Venedik dünyanın her bölgesinde gelmekte olan turistlere, senenin her zamanında ev sahipliği eder. Şehrin kendisine has olan kanal ve sokaklarından meydana gelen yapısı en ünlü özelliğidir. Şehrin labirente benzeyen sokaklarında kaybolmak büyük bir etkinlik sayılabilir. Bununla birlikte Grand canal, rialto köprüsü, san marco meydanı gibi ünlü yerleri de kesinlikle gezilmelidir.

Venedik turizm şehri olması ile birlikte tarihsel yönden de önemli bir bölgedir. Osmanlı ile olan ilişkisi bu şehir için büyük önem arz eder. Şehri gezme sırasnda Osmanlı’yla ilişkisini anımsatan birçok yeri görebilirsiniz.

Venedik'te Yeme İçme
Venedik İtalyan şehridir. Bu nedenle İtalyan mutfağının her çeşit yemeğini şehirde bulabilirsiniz. Pizza, spahhetti, tiramisu, tortelliniye gibi birçok İtalyan yemeği şehirde tadılabilir. Her yerinde görülebilecek pizza dükkanları son derece popülerdir. Ucuz ve kaliteli şarapları kesinlikle tadılmalıdır.

Venedik
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

384 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları