Bilmek istediğin her şeye ulaş

Veritabanı tablolarının ilişkisel karmaşıklığı ya da ilişkili tabloların çokluğu linqtosql sorgulamalarının performansına Ado.net e göre daha fazla negatif etkisi olur mu?

mesela bir tablo düşünelim 10 tablo ile ilişkili olsun ve sorgulamaya tabi olsun bu tablolar. saçma bir soru olmadı umarım:), nitekim henüz öğrenme aşamasındayım.Düzenle
Veritabanı dizaynı önemli tabiki. Ama linq2sql sonuçta disconnected bir yapı. Olay tamamı ile benim görüşüm veritabanı tasarımına bakıyor. Sonuçta linq2sql ile siz verilerde işlem yaparken nesnesel olarak işlem yapıyorsunuz yani ado.net teki gibi veri üzerinde direk oynamıyorsunuz.
  • Paylaş
2

Unluckypod, o zaman aynı mantık entity framework için de geçerli diebiliriz öle değil mi?

Kadircebel, aynen. entity framework zaten linq2sql in güncellenmiş versiyonu gibi düşünebilirsiniz. dibine kadar inildiğinde aslında, en temiz yol nesneler'i varlığa dönüştürüp kullanmak. objeler'in varlığa dönüştürme konusu ileri seviye programlama olarak düşününüz bu arada. inşaat gibi düşünürsek olayı temel sağlam olmalı. bizim burdaki temelimizde öncelikle veritabanı dizaynı olmalı. ilişkilendirilme işlemi mantık hatası olmadan yapılmalı.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

272 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt