Bilmek istediğin her şeye ulaş

Viber ile Skype arasındaki farklar nelerdir?

Viber'ın skype'ın katili olmak gibi yüksek hedefleri vardır.
Viber
Hal böyle iken o zaman küçük bir değerlendirme yapalım Viber mı iyi yoksa Skype mı?

Viber bir iphone aplikasyonudur. İlk olarak iphone aplikasyonu olarak üretilmesine rağmen daha sonra android ve windows telefonlarla da uyumu sağlanmıştır. Ama en iyi iphone ile çalışmaktadır. Skype ilk olarak bilgisayarlar için üretilmiş olmasına rağmen şimdilerde tüm ceptelefonları ve hatta iphoneda da kullanılabilmektedir.

Viber

İlk zamanlar viber da anında mesajlaşma yoktu ama şimdi her iki programda da anında mesajlaşma özelliği bulunmaktadır.

Viberın en büyük avantajı iphone ile çok sorunsuz bir şekilde çalışmasıdır. Birisi sizi viber üzerinden aradığında telefonunuzun diğer işlemleri arkaplanda sessizce çalışır. Skype bu konuda bir parmak geridedir diyebiliriz, çünkü hala skype dan çağrı alabilmek için login olmak gerekmektedir.

Skype'ın en büyük avantajı ise bir kişi online değilken bile çağrıları görmesi ve saklamasıdır. Bir wi-fi ağına bağlıysanız skype dan istediğiniz bir numarayı arayabilirsiniz,skype daki bu özellik yurtdışındaki 40 ülkeyi rahatça arayabilmenizi sağlar. Ancak viber da aradığınız kişide de viber uygulamasını kullanıyor olması gerekmektedir.

Bu özellikleri değerlendirerek Viber, Skype'ın katili olabilmiş diyebilir miyiz?

Eğer aradığınız kişi Viber uygulanabilen bir telefon taşıyorsa O'nu aramak için Viber'ı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak diğer tüm özelliklerde Skype daha üstündür. Viber için kesinlikle kötü bir uygulamadır diyemeyiz ancak Skype a yetişmek için daha önünde uzun bir yolu var bence.

Maddeler halinde sıralarsak;

  1. Skype ve Viber da şu an hemen hemen her platformda kullanılabilir.
  2. İlk başlarda Viber da anlık mesajlaşma yapılamaz iken şimdi her ikisinden de anlık mesajlaşma yapmak mümkündür.
  3. Viber'ın entegrasyonu Skype a göre daha iyidir.
  4. Skype ile farklı numaraları da arayabilirsiniz Viber ile sadece Viber kullanıcılarını arayabilirsiniz.
  • Paylaş
Sayın Ozlem Yalcin (@hijyenkolik) güzel açıklamış. Benim için en önemli fark Skype'ın kullanılmadığı sadece açık olduğu durumda telefon şarjını adeta içmesi ve Viber'ın şarja hiçbir negatif etkisi olmaması.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1603 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt