Bilmek istediğin her şeye ulaş

Viral marketing için hazırlanan viral videonun hızlı yayılımı nasıl sağlanabilir?

izlenmesi gereken yol, yöntem nedir?Düzenle
inploid.com/t/paylasilmaya-deger-icerik-nasil-uretilir/ sorusuna yanıtımdaki en son madde bence bu konuda büyük bir adım attırabilir:

Video, etkili ve kolaylıkla taklit edilebilir olmalıdır. Videonun klonları türeyecek ve izleyenler orjinalinin nasıl olduğuna mutlaka bakacaklardır. Ya da farklı versiyonlarda bir dolu video görünce konu ilgilerini çekecektir.
  • Paylaş
Bakın, iletişimin aslında her alanında temel nokta, kendini karşıdakinin yerine koyabilmektir. Eğer genel izleyici olarak alırsak hedefinizi, bir düşünün tasarladığınız video sizi çekiyor ve paylaşım hissi uyandırıyor mu? Burada, "paylaşım isteği" uyandırma çok önemli. Tabi hedef kitleye göre kullanılacak değer ve senaryo değişir, videoyu paylaşacağınız site ve bloglar da öyle.
  • Paylaş

soru viral video nasıl çekilmelidir değil, mükemmel bir viral video çektiniz komik, ilginç, şaşırtıcı, harika onu birilerinin keşfetmesi gerekir ki paylaşım olsun, işte insanların o videoyu çok hızlı keşfetmesi için neler yapılabilir (örneğin facebooka reklam verirsin, sosyalmedya ünlülerinden rica edersin...) ne neler.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR