Bilmek istediğin her şeye ulaş

Viral reklam kullanarak başarılı olmak mümkün müdür?

Bildiğiniz etkili viral reklam örnekleri nelerdirDüzenle
Viral reklam genellikle video yoluyla oluşturulan izleyicinin ilgisini çekmeyi hedefleyen reklamlardır.

Örnek olarak bu reklam verilebilir.

  • Paylaş
Artık bir çok firma markalarını logolarını insanların gözüne sokmaktansa üstü kapalı bir şeklide vermeyi seçiyor.Ben oldukça da başarılı olduğunu düşünüyorum.Ne kadar viral reklam kategorisine girer bilemem ama çok ekonomik rakamlara satış yaparak açılış yapan  ve bu sayede gazetelere çıkan tekno marketler bence çok başarılı.Ben şahsen gazetede o firmanın reklamını görsem çok ilgilenmem ama gazetede sabahtan sıra bekleyen insanları oluşan izdihamı görünce dikkatimi çekiyor.Maliyeti düşük gazeteye ilan vermeye göre ve daha çok dikkat çekiyor..
  • Paylaş
İnternet üzerinde bir çok örneğini gördüğümüz viral marketing başarılı yapıldığı taktirde marka için iyi sonuçlar ortaya çıkarabilir. Sosyal medyanın hayatımızda yer etmesiyle birlikte bu çalışmalar gün geçtikçe artacaktır. 

Jack Trout "pazarlama algılar savaşıdır" der. Viral marketing de ismiyle müsemma algılara bir virüs gibi sızabilecek güçlü bir pazarlama stratejisidir.   

gittigidiyor.com yaptığı bu çalışma ülkemizde yapılan en iyi viral örneğidir.  

  • Paylaş
Mümkündür ama işim viraline ulaşabilmek için marketing kısmını da yabana atmamak gerekir. viralinizi de pazarlamanız gerekir, nasıl yayacağınızı bilmeniz gerekir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1191 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları