Bilmek istediğin her şeye ulaş

Viski kaç derece sıcaklıkta servis edilmeli?

Viskinin bilindiği üzere birkaç servis yöntemi dolayısıyla birkaç içim sıcaklığı vardır.
  • Öncelikle viski oda sıcaklığında ve sek içilebilir. Elinizdeki viski yüksek kaliteli ve pahalı ise bence en iyi yöntem budur. Bir Double Black Johnnie Walker'ı herhangi bir şeyle karıştırmak fiyatı da bir yana bırakalım emeğe saygısızlık olacaktır. Bütün yüksek alkollü içkilerde olduğu gibi viskinin de tadını en çok içki oda sıcaklığındayken alabilirsiniz.
  • Whiskey on Rocks tabir edilen ikinci yöntem viski bardağının tabanının buzla döşenip içkinin üstüne dökülmesidir. Bu durumda lezzet de seyreltileceği için ben en iyi olarak bir black label ya da Jack Daniel's öneririm.
  • Üçüncü yöntem viskiye buz yerine su katarak içmektir ki burada da bir önceki maddedeki kaliteyi üst sınır olarak koymak gerekir. Su karıştırdığınızda aynen buz örneğindeki gibi evet, içkiniz seyrelir ama sek içiminde içkinin sertliğinden dolayı alamayacağınız birkaç lezzeti de yakalayabilirsiniz.
  • Son yöntem olarak da viski kokteyllerde kullanılır, bu durumda tabii ki daha kalitesiz viskiler kullanılacaktır, red label Johnnie ya da herhangi bir burbon olabilir. Vermutlu bir Manhatten ya da Amaretto'lu bir Gottfather olabilir. Bunlar tabii ki buzlu olarak içilir.
  • Paylaş