Bilmek istediğin her şeye ulaş

Visual Studio'da build yaparak ilerlemek neden önemlidir?

şimdi acemi sorusu gelsin:) mesela; reflection ile ilgili pratik amaçlı çok küçük bir program yazmak istedim ve diğer namespace(class library) deki kodu bitirdikten sonra build yapmadım sonra diğer namespace den gettype ile o sınıf tipini almak istediğimde null geldi. daha sonra sıfırdan build yaparak ilerleyince(class library de işim bitince build yaptım) sorun kalmadı. build tam olarak ne yapıyor, espirisi ne?Düzenle
Build Visual Studio'da yazdığın C, C++, C# ve benzeri kodları .NET ara diline çevirir (: NET'de CLI deniyor) . Eğer .NET değil de native'de çalışıyorsan makine diline çevirir. Yani aslında build etmeden hiç bir program çalışmaz.

Build işlemi uzun bir işlem olduğu için geçmişte derlenmiş kodlar her build'de tekrar derlenmez. Yalnızca Visual Studio'nun kurallarına göre derlenmesi gerekenler derlenir. Bu kurallar mükemmel olmadığı için bazen derlenmesi gereken bir kod derlenmez ve dosyalar arasında uyumsuzluk çıkar. Bu durumda sıfırdan build (Rebuild) işi çözer.

Not: Visual Studio ve Eclipse yeni versiyonlarında otomatik build eklediler. Bu yüzden kodlar hiç build yapılmadan çalışıyormuş gibi görünebilir (Arkaplanda yapılıyor) . Bilgisayar (: NET VM gibi sanal veya gerçek) yalnızca kendi makine dilini çalıştırabilir. Yani build yoksa kod çalışmaz.
  • Paylaş
1

Unluckypod, işte ben rebuild taptığım halde diğer namespace deki class ın type ını alamadım reflection ile.yani rebuild da işe yaramadı ta ki program kodunu baştan aşama aşama diğer namespace deki sınıfları build ederek yazana kadar.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

331 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt