Bilmek istediğin her şeye ulaş

Visual Studio içerisinde bulunan Nuget nedir? Ne işe yarar?

Visual Studio içerisinde bulunan NuGet Gallery'nin ne olduğu ve onunla neler yapılabileceği hakkındaki bilgilerinizi yazabilirsiniz.Düzenle
Hazır (açık kaynak) kütüphaneler ile uygulama geliştirirken karşılaşılan en önemli sorunlardan birisi de kütüphanelerin entegre edilmesi, ve bağlı olduğu diğer kütüphanelerin eklenmesi sırasında yaşanan zorluklardır. Örneğin bir kütüphaneyi indirdikten sonra projeye refere edip kullanmaya başlarken bu kütüphanenin başka bir kütüphaneye bağlı olduğunu görürüz ve onu da projeye dahil etmek zorunda kalırız. Microsoft teknolojileri söz konusu olduğunda; bu işlemleri otomatik olarak gerçekleştiren bir sistem bulunmamaktaydı. Tam da bu noktada devreye giren NuGet Paket Yöneticisi, doğrudan Visual Studio içerisine entegre olarak ve shell scriptlerini kullanarak ilgili kütüphaneleri ve buna bağlı diğer kütüphanelerin otomatik olarak indirilip projeye referans edilmesini sağlamaktadır.

Nuget galerisinden istediğimiz açık kaynak kodlu kütüphaneyi indirebildiğimiz gibi kendimiz de kaynak kodumuzu paketleyip galeriye koyabilmekteyiz.
nuget.org/list/packages
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1695 Görüntülenme7 Takipçi1 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • NuGet gallery nedir?

  • Visual Studio'da NuGet ne işe yarar?