Bilmek istediğin her şeye ulaş

Visual Studio'da birden fazla proje ile çalışırken tüm projeler için ortak bir image klasörü oluşturmanın avantajları nelerdir?

Her zaman avantajlı olacağı konusunda emin değilim açıkçası. Bir kontrol panelinden upload edilen image ları konu dışında tuttuğumu var saymaktayım. Front-end kısmında kullanılan image ları tek bir klasörde tutarım fakat image klasörünün altında da duruma göre klasörlere ayırarak devam ederim projelere genellikle. eğer kurumsal bir yer ile çalışıyorsanız sizden sağlıklı bir sonuç beklerler. sağlıklı bir proje yazmak için herzaman modülerliğe önem verilmelidir. eğer kullandığınız projede menü dizaynı sitenin geneline göre farklı bir grafik arayüzünden oluşuyorsa image/menu/ şeklinde ayırırım. bizim ülkemizde kurumsal olan firmalar güvenlik sebebiyle çoğunlukla oluşturduğunuz projede *.dll dosyalarını güncellemeye her daim izin vermiyorlar malesef,bu yüzden çözüm modüler olmaktan geçmekte.
Ve bu durum projede kullanılan herşey için geçerli olmalıdır diye düşünüyorum. Klasör yapısı modüler olduğu zaman, şu şekilde bir avantajınız olacaktır : birgün mükemmel bir gün yaşarken anlamsız bir şekilde sizden (atıyorum); sadece menüde kullanılan imajları isteyebilirler. böyle bir durumda saatlerce menü grafik dosyalarını taramanız gerekebilir, fakat modüler bir klasör yapısı oluşturduysanız, bunu anında halledebilirsiniz. ya da bütün bunları es geçer, hızlı olmak adına image dosyalarını tek bir klasörde tutabilirsiniz. fakat daha sonra sizden anlamsız bir şekilde istenilen dosyaları onlara göndermek istediğinizde birde bunun için ayrı bir yazılım yazmanız gerekebilir. Her zaman modüler kalmanız dileğiyle... :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

390 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt