Bilmek istediğin her şeye ulaş

VMware sanal bilgisayar kurdum. İşletim sistemi 'UBUNTU 12.04' ancak sanal bilgisayarı açıp flash taktığım zaman görmüyor. Nedeni nedir?

VM Settings menüsünde autoconnect ayarlarına bakınız.
  • Paylaş
Sanırım sizin sorununuz şu. Sağ alt köşede (VmPlayer ise sağ üst köşede) durum çubuğu alanında bağlı/mevcut aygıtlar listesi mevcuttur. USB aygıtınızda burada görünecektir simgelerin üzerine fare imleci ile geldiğinizde açıklama ipucu görünecektir. USB aygıtın üzerinde sağ tıklayınca açılan menüden "Connect (Disconnect from Host) isimli menüye tıklayınca Aygıt bağlantısını bilgisayarızdan kaldırıp sanal işletim sistemine bağlayacaktır. Her ne kadar düşük bir ihtimalde olsa Linux olduğu için söylüyorum aygıtı el ile bağlamanız gerekebilir.

Bilgisayar Bakımı
  • Paylaş
2

Osman Tüysüz, Ubs simgesi gözükmüyor. Normal bir tanesine tıklayıp ayarlara geldiğimde ise aldığım ekran görüntüsünü mesaj olarak yolluyorum.

Osman Tüysüzi.hizliresim.com/59pyvl.jpg şöyle bir ayar menüsü açılıyor.

Merhaba Ertunç Bey, usb seçeneklerine gelip bu kutucukları işaretledikten sonra hala usb aygıtımı görmüyor ??
Bilgisayar Bakımı
  • Paylaş
2

Ertunç Efeoğlu, Usb çoklayıcı (hub) kullanıyorsanız sorunun sebebi o olabilir. Bunun dışında Ubuntu server edition kullanıyorsanız terminalde "sudo apt-get install usbmount" komutunu çalıştırmayı deneyin.

Osman Tüysüz, Usb çoklayıcıda kullanmıyorum. Normal Ubuntu 12.04 LTS ve 14.04 kullanıyorum

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

354 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt