Bilmek istediğin her şeye ulaş

VOB (vadeli işlem ve opsiyon borsası)'dan para kazanmanın yolları nelerdir?

Basitçe şöyle; Bir varlığın gelecekteki fiyatının düşeceğini ya da yükseleceğini öngörerek pozisyon alıyorsunuz. Eğer satış pozisyonu alırsanız gelecekte fiyatın düşeceğini öngörüyorsunuz demektir. Bugünden satış fiyatını daha yüksek bir değerden sabitlemiş oluyorsunuz yani. Tam tersi fiyatların yükseleceğini öngörüyorsanız. Alış pozisyonu alırsınız fiyatlar henüz yükselmeden maliyetinizi sabitler bu şekilde kar elde edersiniz. Bunu future sözleşmeleri, swap, options gibi araçlar kullanarak alıp-satarak yaparsınız.
  • Paylaş
VOB, Forex gibi piyasaların çalışma mantığı zaten basittir. Fiyatın yükseleceğini düşünüyorsanız alış yaparsınız, fiyatın düşeceğini düşünüyorsanız satış yaparsınız. Asıl önemli olan doğru tahmin yapmak. Bunu da ancak teknik analiz ve temel analiz bilgisi kullanarak yapabilirsiniz. Eğer teknik analiz bilginiz yoksa körü körüne oynamış olursunuz ki bu da para kaybetmenin en önemli sebebidir. Bu tarz piyasalarda başarı oranı %5. Başarılı olmak için de şu 3 şeye ihtiyacınız var:

1 - İyi, basit ve çalışan bir strateji
2 - Etkili para yönetimi
3 - Sağlam psikoloji : )

Bunlar çok önemli.
  • Paylaş
VOB'da hem üreticiler hem de ithalatçılar çeşitli yollarla fayda sağlayabilir. Satışlar karşılıklı teklif verme durumunda olduğu ve bir çok kişi tarafından teklif alındığı için ürün gerçek ya da ona çok yakın değerini bulur. Değerler borsa şirketlerinin garantisi altındadır ve orada kayda geçer. VOB ile üreticiler devletin taban ve tavan fiyat uygulamasına yakalanmadan ürünleri daha karlı bir şekilde satabilirken ithalatçılar ise ürünü gerçek piyasa değerine aldıkları için VOB'dan çıkar elde etmiş olurlar..
  • Paylaş
Vadeli işlemler riskten korunmaki arbitraj ve yatırım amacıyla yapılmaktadır. Gerçekten de spot piyasada işlem yapmaktan daha güvenli işlemleri kapsamaktadır. Spot piyasada işlem gören bir yatırım aracının vadeli piyasada işlem görmesi ve VOB'da işlem yapılması daha iyi kazanç elde etmek için iyi bir alternatiftir. Vadeli işlemler hakkında detaylı bilgileri buradan bulabilirsiniz: borsanasiloynanir1.com/vadeli-islemler/
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1272 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt