Bilmek istediğin her şeye ulaş

Vücudunuzda dövme taşıyor musunuz? Yok ise yaptırmayı düşünür müsünüz?

Fazlasıyla dövme taşıyan biri olarak dövme yaptırmanın psikolojisini hiç dövme yaptırmamış bir insanın yorumlaması ya da anlayabilmesi olasılığını %0 olarak görüyorum. Dövme yaptırmanın nedenleri kişiden kişiye oldukça değişkenlik gösterebilir. İlk dövmesinin güzel olduğunu düşünen herhangi bir insanın dövme yaptırmayı kesmesi ihtimali çok düşüktür. Bu bakımdan dövmesi olan insanların çoğu yeni dövme yaptırmayı düşünür vaziyettedir. Bu konuda planlar yapabilir ya da diğer insanlardan farklı olarak dövmelerini düşünmeden rahatça seçebilirler. Her koşulda net olan tek şey; ilk kez dövme yaptırdığınızda o dövmenin adının "ilk" olarak anılacağıdır. Devamının geleceği büyük ölçüde kesindir.
 • Paylaş
İlki genelde çekinilerek yapılır. Çok düşünülür, bir çok alternatif arasından özenle seçilir, daha sonra biraz daha düşünülür, bir modele karar verilir, diğer alternatiflerle karşılaştırılır, düşünülür, düşünülür, kararsız bir insan için bu düşünme katsayısı arttıkça artar. Sonunda cesaret toplanır ve yaptırılmaya karar verilir. Dövmeciye gidilip koltuğa oturduktan sonra akıldan hep vazgeçmek geçer. Fakat ilk temas gerçekleştiğinde artık dönüş yoktur ve keyfi çıkartılır.
İkinci dövmede ise bekaret bozulduğundan ve içten içe yenisini yaptırma isteğinden hemen bir modele karar verilir ve yaptırılır. Genellikle bu ikinci dövme pek fazla favori olmaz.
Üçüncü dövmede; ikincide yapılan hatalar tekrar yapılmaz ve adam akıllı bir karar verilir fakat birincisi kadar da abartılmaz. İyi iş çıkar.
Üçüncüden sonra maddiyata bağlı olarak dörtten "n"e kadar dövme yaptırılabilir.
Dövme kesinlikle uyuşturucu gibidir. vücut o mürekkebi bir kez aldı mı her daha fazlasını ister, ister, ister, ister, ister, ister....

Dövme


 • Paylaş
Kim Kardashian a sorarlar.
¤Neden vücudunuzda hiç dövme yok? Neden yaptırmıyorsunuz?
Verdiği cevap şöyledir.
¤Bentley iniz olsa üzerine sticker yapıştırırmısınız?
 • Paylaş
1

Ahmet Avcı, Bentleyin manda kasası var mıydı?

Gögüs kafesimde iki kırlangıç dövmesine sahibim, dövmenin insanın kendini ifade edebilmesinin başka bir yolui olduguna inanıyorum, müzik gibi renkler ve kıyafetlerimiz gibi, bizi ifade eden bir şeyi üzerimizde taşıdıgımıza inanıyorum,

Bir tattoo artistinn dedigi tam olarak hissettigimi yansıtıyor bence "ilk dövme meraktan yapılır, ikincisini dövme yaptırırken hissettigimiz acıyı özledigimiz için yaptırırız".
 • Paylaş
23  yıldır  gururla taşıdığım ve uğur saydığım bir dövmem  var::)  sanırım yenisini 20 li yaşlarda olsaydım yine yaptırırdım.....
 • Paylaş
6

Solsoledo, Ama sanırım mesele 20'li yaşlarda değil, olduğunuz yaşlarda da yaptırabilmek dövmeyi... :)

June, yok yaaaa:) kolumdaki şıkda ileriki yaşları ve sarkmaları gözönüne alırsak şimdilerde yaptırmam :)

Solsoledo, Demek ki dövmeyle birlikte, bedeninize de iyi bakmak gerekiyormuş. :)

June, hı hıııı :((( şişkoluk gibi doğru + zayıflayıncada sarkması gibi:)

Solsoledo, :) Spor yaparsanız sarkmazlar :) Ama sanki bu sohbeti ben bir yerlerden hatırlıyorum :)

22 ayrı dövmem var,23. yolda :)

 • Paylaş
Hayır taşımıyorum. Yapmayı da hiç düşünmüyorum vücuduma neden işkence çektireyim ki. Zaten yeterli kadar acı çekiyor bir de o eksik kalsın...
 • Paylaş
Omuzumda çok severek taşıdığım bir dövmem var ve dahasını da istemeden edemiyor insan... Aklımda bir kaç tane düşünce var ama daha çok çizgisini beğendiğim 3 dövmecinin her birinden birer tane farklı tarzda dövme sahibi olma düşüncesindeyim.
 • Paylaş
Sırtımda var bir dövmem, çok sevdiğim ve benim için çok anlamlı bir figür. Aklımda da bir kaç tane yaptırmak istediğim dövme var, kafamdaki fikirleri aceleye getirmeden sindirirsem onları da yaptırıcam sanırım.
 • Paylaş
Ben hiç yaptırmadım. Yaptıranlara da anlam veremiyorum ki versem kendim de yaptırırdım. Ama ben saat, yüzük, küpe vs... Hiçbir aksesuar kullanmadığım için( sebebi basit, ne bileyim sevmiyorum aksesuarı) ne hissediyorlar merak ediyorum. Bu başlıktan okurum artık. Ama her şeyin bir anlamı da olmak zorunda değil. İster ve yaptırır insan, kim ne diyebilir? Soruya yanıt; taşımıyorum, ileride yaptırır mıyım onu da bilmiyorum, ama şuan düşünmüyorum.
 • Paylaş
Taşıyorum, sağ pazum üzerinde! Ve daha çok yaptırmak istiyorum (çünkü bir kere dövme yaptırdıysan mutlaka devamı gelir; tabii bu dövmeyi felsefesini anlayarak yaptırdıysan böyle, yoksa bir gençlik gazıyla yaptırdıysan ilerde pişman bile olabilirsin!)
 • Paylaş
5

Şaman, Hocam, ben de dövme yaptırmak istiyorum, şu felsefe olayını biraz açabilir misiniz lütfen.

Solsoledo, Öncelikle yaptıracağınız motifin sizin için bir anlamı olmalı, katalogdan seçme bir motif olmamalı. Bedeninizde taşıyacağınız şeyin sizi, ruhunuzu, aklınızı anlatması gerekir; nasıl ki bir insanın bakışlarından onu tanırsanız, o dövme de karşınızdakine sizi tanıtmalı ya da anlatmalı. İlerde asla sildirmeyeceğiniz, ya da sildirmek istemeyeceğiniz bir motif olmalı; çünkü dövmeyi eliniz kolunuz veya bir uzvunuz gibi düşüneceksiniz. Nasıl ki onlardan pişman olup ya da beğenmeyip vazgeçemiyorsanız dövmeniz de öyle olmalı. Sadece şekli değil renkleri için de aynı şeyler söz konusudur dövmenin... Ayrıca dövme bedeninize iğnelerle işleneceği için işlem sırasında duyacağınız acı da onun bedeninizdeki varlığının bir kanıtı olacaktır. Ve bu acıdan ne kadar hoşlanırsanız dövmenizi de o kadar benimsemişsiniz demektir. Çünkü acı sizi dövmenize götüren yoldur...

Solsoledo, Ve tabiki mümkünse motif ünik (eşi ya da benzeri olmamalıdır) olmalıdır...

Şaman, Teşekkür ederim, aydınlandım. :)

Gökhan Çancılar, Aslında ben enseme </head> yaptırabilirim :)

Sol dirsek üstümde arka kolumun üstünde war we tanrı beni kendimden korusun yazıyor
 • Paylaş
İkizler burcuyum.Sıkılırım pişman olurum diye korkuyorum.
 • Paylaş
2

June, Korkun normal tabiiki bende ikizler burcuyum ama 23 yıldır hiç pişman olmadığım dövmemi hiç sıkılmadan da taşıyorum çünkü değer:))

Onur, değecek sembolu bi bulabilsem.. :)

Şu an dövmem yok ama yaptırmayı düşünüyorum. Dövme yaptırmadan önce vücudumda duruşunu beğeneceğimden ve hayatımın sonuna kadar kalmasını isteyeceğimden emin olmak için önce geçici dövme yaptırmıştım.deli gibi her şekli denedim bazen de dövme kalemleriyle kendim çizdim. İlk vaktim olduğunda yaptıracağım.
 • Paylaş
Dövmem yok, yaptırmayı defalarca düşündüm. Ne yaptıracağıma bir türlü karar veremedim. Eğer yaptırırsam kendimin göremeyeceği bir yere yaptırırırm sanırım(sırt, ense... ) görmek istemememin sebebi sürekli göz önünde olacağından bıkabilirmişim hissi uyanıyor bende.
 • Paylaş
Aslında çok beğendiğim dövme örnekleri var ancak saat takamayan, bir kaç saatten fazla herhangi bir takıya bile katlanamayıp çantasına atan, saçının renginden şeklinden sık sık sıkılıp değiştiren ben ömür boyu vücudumda bir dövme taşıyamam.
 • Paylaş
Şu an için dövmeye sahip değilim ama önümüzdeki yıl içerisinde yaptırmayı düşünüyorum, ve bir dövmeyle de kalacak bir insan değilim.:) İlk dövme özellikle benim için ayrı bir anlam ifade edeceği için ne yaptıracağım konusunda iyice düşünmek istiyorum. Katalog işi olmasın istiyorum. Bir de tabii dövmeyi yaptıracağım kişinin işinin erbabı olmasını istiyorum. Bir de önemli birinin gelmesini bekliyorum.

Özetle; hele hele sadece bu ay iki arkadaşımın üst üste dövmeler yaptırmaya başlamalarıyla beraber artık dövmeyle ciddi düşünüyorum. : D
 • Paylaş
Yaptırmayı düşünüyorum ama hala düşünüyorum. Sağ bileğime arapça kendini bil sol bileğime latince şüphe et yazdırmayı düşünüyorum
 • Paylaş
Ben Mustafa Kemal Atatürk imzalı bir dövme düşünmüyor değilim.Birde Che veya Lennon resmi olabilir :D
 • Paylaş
2

June, Mustafa Kemal Atatürk:) Kesinlikle....

Yade Dorbek, Yok tavsiye etmiyorum ben hiç birini. Dövme bir aksesuardır, anlamlara takılmayın çok fazla, aynı zamanda güzel bir aksesuar olması gerektiğini sakın aklınızdan çıkarmayın. Yoksa çok çook pişman olursunuz.

2 tane var,birini 17 diğerini 12 yıldır taşıyorum.
 • Paylaş
Yok ama çok istiyorum.
 • Paylaş
4

Aykut Kardaş, Yaptıracak olsanız bu ne olurdu? -yazı, görsel materyal, bilindik karakterler-

Şaman, Yazmış olduğum bir aşk masalına atfen kendime bir kartal sevgilime de bir flamingo hediye etmek istiyorum. Masal da zaten bir kartal ile bir flamingonun imkansız gibi görünen ama karşılıklı çabalarla olası kılınan aşkını anlatıyor.

Aykut Kardaş, Çok hoş, çok ilginç.. bunu sevdim.

Şaman, Teşekkür ederim.

Cumartesi günü erken bir saatte pazardan 30 yaşlarındaki bir gençten 5 kg ceviz aldım. Pazarlık yapmak istedim, yapamam dedi, neden dedim. Başladı anlatmaya "Dövmelerini gösterdi, bunları lazerle yok etmeye çalışıyorum ama hala çok paraya gereksinimim var dedi. 17'sinde dövmelerimden mutluluktan uyuyamadım, bugün bunlardan bunaldım ve her biri artık bana batıyorlar dedi. " Sadece  paylaşmak istedim. Sevgi ile kalın gençler . S:)G:) 
 • Paylaş
Yok ama korkularımdan sıyrılsam annemin adını yada onu simgeleyen bişey yaptırmak isterdim.
 • Paylaş

Bende bir kaç gün önce ilk dövmemi yaptırdım. Dövme yaptırmak isteyenlere taksimde Atlas pasajının içindeki mekanı tavsiye edebilirim. Adını hatırlamıyorum. Sanırım çok içmiştim :)

 • Paylaş
1

Ece Naz Sonat, İçince yaptırılan dövmeler sıkıntı olabiliyor bence sağlam kafadayken yaptırmakta fayda var.

Bir dövme taşıyorum ve devamı elbet gelecek :)
 • Paylaş
3 bölgede dövmem var sırtımda, sol kolumdaki bileğimle dirsek arasında ve sol kolumda dirsekle omuz arasında ... Ve dahada yaptırmak istiyorum bu dövme olayı bağımlılık yapıo sanki... .
 • Paylaş
Şuan yok ama aklımda fikirler var kaliteli ve güvenilir bir dövmeci bulursam param olur olmaz yaptıracam... .
Ben yorumu yaptığımda yok idi ama şuan sırtımda enseme yakın kısımda kanatalar ve ortada FB amblemi taşımaktayım
 • Paylaş
Şuanda dövme taşımıyorum ve yaptırmayı da düşünmüyorum. Din açısından bakacak olursak sorduğum insanların kesin bir yanıtı yok. Benin şahsi düşüncem ise yaptırmamak. Çünkü kalıcı dövmelerde su derinin altına geçmiyor veya temas etmiyor diye bir bilgi var aklımda. Yanlış bilgiyse lütfen düzeltin. Bu sebepten dolayı abdest almada sıkıntı yaratabilir diye düşünüyorum. O yüzden yaptırmadım ve de yaptırmam. Büyük konuşmamakta lazım tabi ki. Ama eğer yaptıracak olsam bileğim ile dirseğimin arasına Ulu Önder M. Kemal Atatürk'ün imzasını yaptırırdım. Dövme
 • Paylaş
2 adet dövmem var ve 3.ncü dövmemin başlangıcı aşamasındayım.4.ncüsümü? Seçtim bile... : )
 • Paylaş
Taşımıyorum
ÇÜnkü hiç bir yazı, şekil, yada resmi vucudumdan daha değerli görmedim
 • Paylaş
Çok değil, daha 6-7 sene öncesine kadar bu denli moda değildi bu dövme olayı. Şimdi fikirtepeli minibüs kahyasının bile kolu dövme kaplı. Epey yayıldı. Ne kadar işe yaramaz marjinal tip varsa dövme stüdyosu açtı (özellikle kadıköy'de) . Arz/talep yükselince ortaya çıkan işlerin kalitesi de epey düştü tabii ki. Dövmesi olmayanlar azınlıkta artık.

ayrıca diyanet işleri başkanlığından gelen açıklamaya göre dövme haram. Yani yaptırmam. Öbür tarafta kayalara gelmemek lazım.

 • Paylaş
Yaptırmayı düşünmem çünkü Allah her insanı özenle yaratmış neden onun güzel yaptığı bir şeyi bozmaya çalışayım ki
 • Paylaş
Arkadaslar dövmeli daha iyi görünseydik ALLAH dövmeli yaratırdı insanı demi ?
 • Paylaş
4

Şaman, Bu mantıkla kısa saçlı olmamızı isteseydi Allah bizi saçları uzamaz halde yaratırdı. Giyinik, türbanlı, tesettürlü vb. olmamızı isteseydi çıplak yaratmazdı gibi örnekler çoğaltılabilir.

Kayhan Bora, senin söylediklerin başka bir mantık kardeşim

Şaman, Yok değil, aynı mantık.

Kayhan Bora, kardeşim dövme yaptırmak istiyorsan yaptırabilirsin bu benim görüşüm senin görüşün tabi kide farklı olur -:)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

5486 Görüntülenme41 Takipçi33 Yanıt