Bilmek istediğin her şeye ulaş

Vücut geliştirirken en iyi gelişim verimini almak için haftada maksimum kaç kez spor yapılmalıdır?

1.85m boy, 65 kilom var. 20 yaşındayım.Düzenle
Güzel ve bilimsel programlar var, ama en güzeli bir merkeze gitmek, orada hocalar yönlendiriyorlar, spor kazalarına karşı da emniyetli, birbirine bakıp gaza geliyorsun. Zaten gıda takviyesi olmadan kas gelişimi zor. Bazılarında yemek de yeniyor, bol bol yumurta makarna neyim, protein karbonhidrat...Gıda varsa egzersiz kasa dönüşüyor.

Her gün yapılır, ama dönüşümlü olarak kaslar çalıştırılır.

Maksimum kaldırabileceğin ağırlık tespit ediliyor, o ağırlığın % 80 iyle set yapıyorsun ikili üçlü...Birbiriyle ilgili kas gruplarının egzersizi beraber yapılıyor.

Belli bir çalışma periyodu sonrasında, tekrar maksimum ağırlık testi yapılıyor, bunun artması gerekiyor, artmışsa çalışma ağırlıkları tekrar düzenleniyor. Sürekli artması lazım, sürekli kasların zorlanması ağrıması lazım, bol protein bol bol peyniraltı suyu tozu..:)

Tabi kalbe malbe baktırmak sürekli nabız ölçmek filan lazım..Aslında çok kolay, kendi kendine değil de bir merkeze gidin gelin 3 ay, hemen gelişir..Abartmamak lazım..

Sözün özü dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok, internette tonla döküman var, kabaca mantık anlattığım mantık.Bilgisayar programları filan da var, hatta iphone android programları filanda var..
  • Paylaş
2

Hakan Köse, Bahsettiğiniz gibi aynı yöntemi 2 haftadır benim gittiğim spor merkezinde uyguluyorlar. Önce kol, bel .. vs ölçülerini alıp, sonra minimum ve maksimum ağırlıkları denedik. Ardından da ufak bir hesap yapıp bir program verdiler. 20 gün bu programa devam edilecek ve sonra tekrar bakılacak.

Ahmet Avcı, Ooo söylediğiniz iyi oldu, o zaman şöyle yapalım, öncesinin fotoğrafını çekin, sonra da sonrasının fotoğrafını çekin, atıyorum 3 ayda yaşanan değişim diye bu soruya resimli cevap yaparsınız:)

Merhabalar, kişiden kişiye değişmekle birlikte başlangıç seviyesindeki sporcular için haftada 4 antrenman idealdir. Orta seviye ve ileri seviye sporcular için yoğunluk arttırılabilir. Antrenman programı ile de alakalı tabii. Bilimsel bulgular ise aynı kas grubunun en az 48 saat çalıştırılmaması yönünde.
  • Paylaş
Hem kişiden kişiye hem de yapılan antremanın türüne göre değişir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1335 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt