Bilmek istediğin her şeye ulaş

Vücut geliştirme cinsel sorunlara yol açar mı?

Cinsel sorunlar, sex gücü kişiden kişiye göre değişen faktörlerdir. Bunu etkileyen faktörler fizyolojik olabildiği gibi psikolojik de olabilir. Sportif aktivitelerin cinselliğe zararı olacağını düşünmek bilimsel desteği olmayan bir durumdur.

Hatta, sportif aktiviteler, vücut geliştirme ve fitness çalışmaları, vücut organlarını kuvvetlendirir, kan dolaşımını hızlandırır, hormon faaliyetlerini olumlu yönde etkiler ve kişinin güven duygusunu artırır. Bunlar bilimsel olarak kanıtlanmış fizyolojik etkilerdir. Birde psikolojik yönden destekleyiciliği bulunmaktadır. Aktivite esnasında salgılanan bir takım özel hormonlar, beyinde haz almayı sağlamaktadır. Kişinin kendine olan güvensizliğini giderir ve mutlu olmasını sağlar. Çünkü spor yapan kişi kendini daha estetik ve çekici hisseder. Cinsel hayatınızın istenen doyumda ve düzeyde artmasını sağlar.

Yapılan araştırmalarda, düzenli olarak egzersiz yapanların %45’inin rahatça cinsel istek duyarak tahrik olabilme derecelerini arttığını, %35’inin cinsel doyuma ulaşmada daha rahat oldukları saptanmıştır.

Vücut geliştirmek cinselliği negatif yönde etkilemez. Hatta daha da artırır. Ancak cinsellik vücut geliştirmeyi etkileyebilir. Çinde yapılan bir araştırmaya göre bir seksten sonra tekrar seks yapılmazsa testosteron seviyesi günden güne artmakta ancak 7. Günde azami noktasına ulaşıp tekrar normal seviyeye düşmektedir. Testosteron kas yapımını doğrudan etkiler. Bu nedenle normal bir spor düzeninde haftada 2-3 kez seks yapmak testosteron seviyelerinizi maksimumda tutar ve vücut geliştirmeye destek olur.

  • Paylaş
Sporun hiç bir türü cinsel yaşamda sorunlara yol açmaz aksine pozitif etki yapar.Ama vücut geliştirme yapılırken kullanılan bazı kimyasalların ve hormonal takviyelerin cinsel sorunlara yol açtığı kesindir.Bu yüzden vücut geliştirme daha iyi vücuda sahip olmak için kullanılan zararlı kimyasallardan ve hormonal takviyelerden uzak durmak gerekir.
  • Paylaş
1

Erdinc Ayar, Öndeer aktın yinee

Spor yapan kişide kan dolaşımı hızlanır ve hormon üretimi artar. Bu durum da kişinin cinsel arzusunu arttırır ve daha iyi randıman alırlar. Bu durum bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.
  • Paylaş
Vücut geliştirme cinsel sorunlara yol açabilir tabii ki. Geliştirme esnasında tüm gücünüzü egzersizlerinize harcayacağınız için o gün performansınız düşebilir. Yalnız o egzersizlerle vücudunuzu daha güçlü bir hale getirdiğinizden geliştirme yapmadığınız günlerde tüm gücünüzde olduğu gibi cinsel gücünüzde de artma olacaktır. Günlük sorunları kafanıza takmazsanız aslında sorun değil gelişme gözlemlersiniz. Diğer konu tabii ki aşırı durumlarda alınan hormonlardır, göğüslerinizi şişirmek için östrojen hormonu kullanırsanız tabii ki kadınlaşır, erkeksi cinselliğinizden uzaklaşırsınız.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2236 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları