Bilmek istediğin her şeye ulaş

Vücut geliştirmek için spor salonuna gidiyorum fakat yumurta yemiyorum. Yumurta yemek çok gerekli mi? Olmasa da olur mu?

Yumurta = protein. Ama protein ihtiyacını diğer besinlerle de sağlayabilirsin. Yumurta şart değil fakat yenilse güzel olur.
  • Paylaş
Yumurta yemezsen olmaz diye bir kural yok. Bir çok vejeteryan sporcu var ve hiç bir hayvansal gıda takviyesi almadan spor yaptıklarını biliriz. Günlük protein açığını kapattığın sürece sıkıntı yok.
  • Paylaş
Yumurta yemelisin protein ihtiyacı için fakat sarısı değil beyazını eğer yiyemiyorsan başka ürünlerden dengeli biçimde protein almalısın. Fazla protein de yağ yapar unutmayınız.
  • Paylaş
4

Bert, sadece yumurta ile olmaz. bir yumurta da ( beyazı ) 12 gr protein var. 75-80 KG olan bir insanın spor yapıyor ise günlük ortalama 150 gr protein alması gerekir.
Yumurta sabah kahvaltı da peynir ile birlikte tüketilmeli diğer öğünlerde et ve süt ürünleri akşamları atıştırmalık olarak kuruyemişler gibi besinler tüketilmeli. Sadece protein almakla da olmaz. karbonhidrat spor yaparken size enerji sağlayacaktır. aslında en güzeli bir diyetisyene gidip vücuttaki kas yağ oranına ve spor tercihine göre bir program çıkarmaktır.

Fatih Orhun Uzun, 80 Kg bir insan en fazla 120 protein alması lazım 150 gr çok fazla ve bunu harcamazsa kilo alabilir. Yağsız süt tüketilmelidir özellikle yağlı süt hem zararları vardır hemde yağsıza göre daha az protein değeri vardır. Dediğiniz gibi bir diyetisyene gitmelidir :)

Umut Güney Cankurt, Kilo başına 2 gr protein idealdir, " sporcu seviyesine göre " 3gr da alınabilir. Uht süt kesinlikle önermiyorum.

Emre Devrim, yumurtada 12 değil 6 gram protein vardır. keşke 12 olsa :)

Cansu nun yazdığı gibi yumurtanın beyazında bol miktarda protein var. Bununla birlikte süt ve süt ürünleri ve et tüketmen gerekiyor. bunlar yağsız olması gerek. aslında bu konu ile ilgili internette bir çok makale mevcut. sana tavsitem spor hocasından veya bir diyetisyenden beslenme programı iste. herkesin kas,yağ endeksi aynı değil. ona göre beslenirsen senin için en etkilisi olur. ileri seviyede protein tozu vs gibi supplemental alabilirsin. ( mutlaka hocan a danış )
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1827 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt