Bilmek istediğin her şeye ulaş
WDS = Windows Deployment Service Bu ise elinizde Open lisanslı (30 client) bir işletim sistemi ve yaklaşık kurulması gereken 30 bilgisayar olduğunu varsayalım. Tek bir sunucudan (bu 2008 server da olabilir 2012 de) ilgili open lisans ın olduğu yer gösterilerek ve bütün bilgisayarların Bios ayarlarına girerek Boot ayarları altında First boot yerine yani ilk okunacak disk yerine ethernetinizi getirerek kayıt ettiğinizde bilgisayarınız ilk boot edişinde Windows Deployment Service'i görecek ve üzerinde tanımlı olan Windows Open lisans cd-dvd veya iso yu okumaya başlıyacak bu işlemi yapmak için cd veya dvd kullanılabilir yanlız yavaş olacaktır bu işe başlamadan önce dvd nizin bir imajını alıp (tavsiye edilen iso) ilgili sunucunun diskleri üzerinde bir yere koyarsanız kurulumlar daha hızlı olacaktır...

Bir ikinci WDS

Wireless Distribution System


Diyelim ki iki apartmanlı yapınız var iki bina arasına kablo çekmeniz kazmanız imkansız... .

O zaman bu sistemi kullanırız işte : ) Binanın birinde kablolu bir yapıyla ağınızı oluşturmuşsunuz ve sizden karşıdaki bina ile de haberleşmek istediklerini söylediler karşıdaki binada da aynı şekilde kablolu bir yapı var.
Tek bir dhcp sunucusu oluşturup (Herhangi bir binaya) binaların üzerine Poin to Point (Noktadan noktaya) olarak ayarlanmış iki Wireless Anten Takarsınız ve yapılandırmanız bittikten sonra iki binayı birbirine kablosuz olarak bağlamış olursunuz buna da WDS Deniyor : )
Teknoloji

İşte bu : )
  • Paylaş
Network üzerinden bilgisayarı boot ederek yeni bir işletim sistemi kurmamızı ve bu sırada kurulum için gerekli dosyaları sağlayan Windows sunucusudur. Açılımından da az çok anlaşılır zaten; "Windows Deployment Service"
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

962 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt