Bilmek istediğin her şeye ulaş

Web sitesi nasıl markalaştırılır?

herhangi bir kategoride web sitesi yaptığımızı düşünürsek. dijital ortamda bu siteyi rakiplerinin arasından sıyırıp bilinirliğini arttırmak için neler yapılabilir?Düzenle
Markanın web sitesi olur aslında. Soru anlamsız.
Açıklamada bahsettiğiniz şey SEO' dur.
  • Paylaş
7

Sihirli Mouse, bence verdiğiniz cevap anlamsız. Burada marka olan bir web sitesinden bahsediyorum. bir marka olan bir şirketin web sitesinden bahsetmiyorum. markalaşmak başka bir şey seo çok başka bir şey

Cansu Arı, "herhangi bir kategoride web sitesi yaptığımızı düşünürsek. dijital ortamda bu siteyi rakiplerinin arasından sıyırıp bilinirliğini arttırmak için neler yapılabilir?"

dijital ortamdan kastınız nedir peki?

Cansu Arı, Sorunuz anlamsız derken, ne bilmek istediğiniz hakkında tam olarak açıklayıcı bir soru değil. Bu yüzden sorunuzu yanlış anlamış olabilirim.

Soru hakkında ikinci bir yanıtım; arama motoru optimizasyonu geliştirilir. Varsa sitenin diğerlerinden farklı yönleri hakkında, ilgi çekecek şekilde reklam verilebilir. Bunun için google adwords var vs.

Balık, SEO konusunda arkadaş haklı . Çünkü " rakiplerinin arasından sıyırıp bilinirliğini arttırmak" denince akla ilk gelen şey SEO oluyor. İkinci sırada da reklam geliyor bence. Tabi herşeyin başında markanın kullanışlı bir içeriği olması lazımki marka olabilsin.

Sihirli Mouse, söyledikleriniz yanlış demiyorum aslında ama tam olarak sanırım aklımdakini anlatamadım. Bugün Seo ile ilgili her anahtar kelimede ön planlarda listelenebiliriz değil mi. Fakat ziyaretçi girer alacağını alır, belki sitenin adresine dahi bakmaz, fakat facebook'un kuruluşuna baktığımız zaman ortada seo yok. Başka birşey var. işte bu başka bir şey konusunda fikir arıyorum arkadaşlar

Balık, Gorusune karsi gelmek gibi olmasin ama Facebook harvard universitesinin popülaritesinden de nemalandi

Cansu Arı, O zaman reklamlardan yola çıkarsınız. Facebook' dan örnek verdiniz... Facebook' un yapısına özelliklerine benzer başka bir sosyal paylaşım sitesi var mıdır baktığımızda? Varsa bile Facebook' tan sonra çıkan çakma Facebook yazılımlardır ve bilinirliği veya kullanıcı sayısı artmaz çünkü zaten Facebook' ta gerekli gereksiz çoğu şey var.

Benzer sitelerin arasından sıyrılmak için orjinal olmak gerek. Bunun içinse çok düşünmek gerek. İlk başta tabi tam olarak nasıl bir site yapmak istediğinizi kesin çerçevelerle belirlemelisiniz. Araştırmak, ince noktaları bulmak gerek sanıyorum. Benzer sitelerin ortak eksiklerini analiz edip, geliştirip sunabilirsiniz. Veya aynı şekilde olmasını düşündüğünüz ama olmayan, çok yararlı, kolay, kullanışlı bir uygulama geliştirerek buna web sitenizde yer verebilirsiniz. Sitenizin kalitesini yüksek tutmalısınız. Gerek görsel, gerekse site içerisindeki saygı vs. Aklıma şu an daha fazla detay gelmedi. Umarım yardımcı olur.

Yukarda da bahsi geçtiği gibi SEO aslında markalaşmış bir site için ön planda tutulabilecek bir araçtır, yani arama motoru optimizasyonu yapabilmek için öncelikle talep edilir hale gelmek lazım. Eğer marka yaratmak ve bilinirlik arttırılmak isteniyorsa klasik dijital pazarlama hamleleri ile işe başlanabilir. Örneğin, bir E-ticaret sitesi söz konusuysa cazip kampanyalar, içeriğe yönelik Facebook ve Google reklamları gibi yöntemler conversion oranını arttıracaktır. Yeterince ilgi çekici bir içeriğe sahip, gerek tasarımla gerek kullanımla ilgi çekici ve güvenilir olan sosyal bir mecraysa bahsi geçen, Youtube gibi video kanallar ve Vine gibi uygulamalardan destek alarak ufak çaplı viraller oluşturma, Facebook ve Twitter başta olmak üzere çeşitli sosyal medya uygulamaları, bloglar, sözlük ve forumlar yardımıyla siteye dikkat çekebilir ve bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.
  • Paylaş
Web sitesi ile hizmet sunacaksın marka olmak istiyorsan talebin ne olduğunu iyi bilmen gerekir ve talebe karşılık arz edilen hizmet talebi iyi derecede karşılayıp insana mutluluk vermeli insanlar mutlu oldukca sen de marka olursun
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

290 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları