Bilmek istediğin her şeye ulaş

Web sitesi yapmak için hangi programlar kullanılabilir?

Windows : Görseller için Photoshop, Kodlama için DreamWeaver, Animasyonlar için Flash

Linux: Görseller için Gimp, Kodlama için Netbeans veya Eclipse veya Gedit veya Kwrite (coşarsan nano, psikopata bağlarsan vi)

  • Paylaş
Adobe Photoshop
Adobe Illustrator
Adobe Dreamweaver
Adobe Adobe Muse
Adobe Fireworks
Adobe Edge Animate
Adobe Edge Reflow
Adobe Edge Code
Adobe Edge Inspect
Adobe Edge Web Fonts
Adobe Typekit
Coda

18 kişilik kadro bu. Kendi 11'ini kuracaksın.
  • Paylaş
Web sitesinin tanımının değiştiğini düşünüyorum ben artık, ilk çıktığı yıllardaki gibi sadece bir broşürden ibaret değil, günümüzde online işletim sistemleri yapılmaktadır. Cloud sistemler ile servisler verilmektedir. Web sitesi yapmak bu konuda çok belirsiz kalıyor. Sadece html ile basit bir tanıtım sayfası yapacaksan, bir şey kurmana dahi gerek yok. Html, css, javascript üçlemsini öğrenerip, imajları da pixabay.com gibi sitelerden alıp muazzam hayal gücünle harikalar yaratabilirsin. Bunun için kullanacak olduğun programlar sadece editörlerden oluşacak ve sadece yazımını kolaylaştıracak. Yok ben profesyonel bir şey yapmak istiyorum diyorsan. Yukarıdakileri yine öğrenip daha sonra ki sorun, php ya da asp.net öğrenmek için ne yapmalıyım olacaktır. Eğer öğrenmek değilde sadece bir ürün çıkartmak istiyorsan, hazır panelleri(joomla vb gibi) kullanmanı tavsiye ederim. Şimdiden başarılar.
  • Paylaş
WYSIWYG Web Builder 9.4.2 (ücretsizdir) .
Web Page Maker (Ücretli) ücretlidir ama kullanımı çok kolaydır.
Bunun dışında blogger'dan faydalanabilrsiniz veya forumlarda kendinizi geliştirerek Woerdpress ile bir site kurabilirsiniz. Daha sonra blogger veya Wordpress sitelerinize uygulayacağınız temalar yardımıyla, istediğiniz içeriğe sahip siteler yapabilirsiniz.
  • Paylaş
1

Zeki Çevik, Önerdiğiniz program başlangıç seviyesinde bir programdır. Kullanıcının fonksiyonel isteklerini karşılayamayabilir. En ideali adobe dreamweaver

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

822 Görüntülenme9 Takipçi4 Yanıt