Bilmek istediğin her şeye ulaş

Web sitesini değerli kılan faktörler nelerdir?

Bir web sitesini değerli kılan öncelikle hizmet etmeyi amaçladığı hedef kitleye istenen bilgiyi; nitelikli bir şekilde sağlıyor mu sorusunun cevabıdır. Diğer unsurlar sitenin gelir modelleri, uygulanan seo stratejisi, kullanılan yazılım ve tasarımın stabil olarak çalışması, tasarımın kullanıcı dostu olması, iletişim kurulan dilin üslubu, dijital pazarlamayı kullanılabilirliği, ilerleme stratejileri, sosyal medyadaki aktifliği, geri dönüş çabukluğu ile belirlenir.

Bir girişimin başarıya ulaşmasında ana unsur hedef kitledir. Kullanıcılarına verdiği hizmeti kusursuzlaştırmaya çalışan her girişim başarı yolunda daha hızlı yol alacaktır.

Sevgilerle... .
  • Paylaş
İnternet'in göbek adı 'erişim'dir. Web sitesi de erişim konusunda iyi olmalıdır. Ne demek bu, sayfadan sayfaya geçmekten tutun da, barındırıdığı uygulamaların çalışmasına kadar kullanıcıya hızlı ve güvenilir hizmet vermelidir. Ayrıca olabildiğince sade olmalı, kullanıcı aradığını çarçabuk bulabilmelidir. Bu da erişimin önemli bir başka faktörüdür.
  • Paylaş
Gördüğüm kadarıyla genel olarak kullanım kolaylığı ve görsel gibi etkenlerden bahsetmişler ancak değerli kılan ana faktör "içeriktir". Siz ne kadar muhteşem görseller ya da kullanım kolaylığı sağlayacak özellikler ekleyin, eğer içeriğiniz tatmin edici ya da doyurucu olmazsa değeri epey bir düşük olacaktır.
  • Paylaş
1

Gökhan Biçer, Eyvallah, içerik dolu dolu olsun, kaliteli olsun. Ama bir de internet sitesi kazan ben kepçe, bir şeyler arayıp durmakla uğraşmayayım. Bu uğraşma işi fazla zaman almaya başladı mı, içerik geri planda kalmaya başlar.

İçinde barındırdığı paylaşımlardır. Paylaşımlar ne kadar değerli ise o kada değer görür. Başlık dahil
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

498 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt