Bilmek istediğin her şeye ulaş

Web Tabanlı Oyun yapmak için en uygun kodlama dili hangisidir?

Şu anda açık ara HTML5+javascript. Oyunun kullanıcı bilgisayarında çalışmışmasının oldukça avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kayıt ve yeni aşama bilgilerini yüklemek için ajax kullanılmalı. Javascript'in web tabanlı oyun için benim ilgimi çeken siteler: html5quintus.com/ paperjs.org
  • Paylaş
3

Aykut Kardaş, Verdiğin bağlantıyı inceledim biraz hareketli oyunlar. Daha durağan şeyler içinde bu ikiliyi mi önermeliyiz? (Daha çok matematiksel, oranlarla ve sayılarla yönlenilen oyunlar için.)

Ceyhun Çakar, evet, javascript'e en önemli eleştiri hız konusundadır ve eskiden bu eleştiri oldukça doğruydu. Bu yüzden javascript ile ilgili bu tür siteler hız konusunun artık sorun olmadığını göstermek için hareketli oyunlar (veya animasyonlarla) demo yapıyorlar. Oyunu programlarken hiç animasyon koymasan bile en iyi seçim javascript kanımca.

Ceyhun Çakar, daha doğrusu html5+javascript

Ben javascript ile Kelime Kule gibi bir oyuna başlamıştım ama tarayıcılarda çok fark ediyor. Gerek performans, gerekse çalışma bakımından. Ama HTML 5 ve javascript daha iyi performans verir. Benim tercihim Java veya Flash olurdu.
  • Paylaş
Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Html5 ve js gerçekten yeterli mi?
Sırf bundan emin olmak için bir iki oyun denemem oldu.
Ama yeterli simulator değil gerçi. :)
orhantutum.com.tr/oyun
  • Paylaş
2

Aykut Kardaş, Başarılı bir deneme görünüyor. En azından şu anki deneyimimin ötesinde bir yapıt. :)

Orhan Tutum, Teşekkür ederim. Fakat göründüğü kadar zor değil, jquerynin katkısı büyük. Eminim sende benzerini çıkarabilirsin. :)

Istemci tarafinda Javascript. Sunucu tarafi cok farkli dil tercihleri olabilir.
  • Paylaş
Javascript ve Python ile çok güzel şeyler başarabilirsiniz. Hangi dil olursa olsun herşey bilginize göredir. Örneğin ; Crysis 3'de C++ ile yazıldı Minecraft'ta. ;)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

587 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt