Bilmek istediğin her şeye ulaş

Web tarayıcı olarak hangi yazılımı kullanıyorsunuz? Neden?

Opera ile 9.25 sürümünde aldığım bir teknoloji dergisinde tanışmıştım. Onun öncesinde "Flock 1.0 Beta" kullanıyordum oldukça memnundum, taa ki operanın ayrıntılarını öğrenene kadar. Şuan opera 12.00 Alpha sürümünü kullanıyor, geri bildirim yapıyor gelişmesine katkı sağlıyorum. Bilmenizi isterim ki Opera şuan günümüzdeki bir çok tarayıcıdan çok daha ileri seviyede bir tarayıcıdır. Hatta ona tarayıcı demek bazen hakaret gibi olabiliyor.  Zira içerisinde; E-posta okuyucu, Not tututucu, P2p paylaşımcı, torrent, messenger ve bir çok şey bulunuyor.


Bunlardan ziyade opera ile alakalı mac.Appstorm.net üzerinden çevirdiğim/derlediğim makaleyi okumanızı tavsiye edebilirim; turkerinanmaz.com/apple/opera-bu-harika-tarayiciyi-neden-kimse-kullanmaz

  • Paylaş
Firefox kullanıyorum. Ancak 5.0 sürümünde caching ile alakalı bir problem var. Cache yapısını değiştirmişler sanırım.. O yuzden Firefox 4.0'a dönüş yaptım.

Ancak development yaptığımız için zaman zaman Chrome, IE 9.0. Ayrıca IE Tester ile IE'nin 7+ tüm sürümlerini arada kullanıyorum.

Güncelleme:

En iyi tarayıcı diye bir şey olabileceğine inanmıyorum ben. Sadece birinin diğerine göre artıları eksileri olacaktır ve karşılaştırmayı yaparken sizin kullanımınıza uygun olanı sizin için daha iyi olacaktır. Şu an en hızlı tarayıcı Chrome olarak görünüyor ve en azından Türkiye için en çok kullanılan tarayıcı olmaya doğru adım adım gidiyor. Bence, sizin kullanımınıza göre en rahat şekilde özelliklerini düzenleyebildiğiniz, hızlı, anlaşılır, işlevsel bir tarayıcı en iyisidir.

  • Paylaş
Firefox,çok eski bir alışkanlık
  • Paylaş
Bende şuan Firefox 5.0'ı kullanıyorum, bahsettiğiniz caching problemi -sanırım şu bir profile tıklayınca, başka soruya yönlenmesine neden oluyormuş.- Ayrıca Chrome, IE 9.0 ve Opera tarayıcılarımda bilgisayarımda kurulu.

Ayrıca Opera Mini, mobile aracımda harikalar yaratan bir yazılım. Şiddet ile tavsiye ederim.
  • Paylaş
Az önce Firefox 6.0 güncellemesi yapıldı.
  • Paylaş