Bilmek istediğin her şeye ulaş

Web tasarım nedir?

Merhaba yazılım dünyası herşeye aç bir piyasa. Web tasarım günden güne kulağımızla aşina olan bir terim. Hatta ekmeğini web tasarım ile kazananlar bile var. Peki nedir bu Web Tasarım? Hangi programlama dilleri kullanılıyor ve nasıl öğrenilir? Düzenle
Web tasarım sitenin görsel kısmıdır ve bunu genellikle tasarımcılar yapar.Programcılar ise web sitesinin arkaplanındaki kodları yazar web tasarım ile web programlama ayrı şeylerdir.Ama her programcı birazda olsa web tasarımını bilmek zorundadır.
  • Paylaş
Tasarım denince akla ilk görsellik gelir ama aslında tasarım hem görsel hem programsal olarak düşünülmelidir, görsel kısım kastaediliyorsa arayüz tasarımı demek daha doğru olur. Sadece HTML bilerek de web sitesi yapılabilir fakat bu sitede ziyaretçi ile hiç bir etkileşimde bulunamazsın, ziyaretçi sayfalarını gezer, yazdıklarını okur ve çıkar. Tam profesyonel bir web sitesi yapmak için biraz fotoşop bilgisi ve aşağıdaki dilleri bilmek yetecek hatta artacaktır. İlk ikisini öğrenerek de bir çok güzel web sitesi yapılabilir.
1) php - asp gibi
2)xml (görsel tasarım için)
3) java- c# gibi
4) veri tabanı için SQL (MySQL - MsSQL)
  • Paylaş
Web tasarım,
atamamen özgün bir çalışma olarak ele aldığınızda iki farklı emek gerektiren bir tamlamadır aslında,

birinci olarak, tasarım grafik üzerine dökülür
ikinci olarak, bu tasarım html ve css yapısıyla döküman çıktısı alınır
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

84 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt