Bilmek istediğin her şeye ulaş

Web tasarım şirketlerine proje yaptırmak maksadıyla imzalanan sözleşmelerde, gecikme cezası gün başına ne kadar konur genelde?

genel kabul gören ceza oranları vs nedir? Düzenle
Şirket ve sizin aranızdaki anlaşmaya bağlı bir ücret koyabilirsiniz ister bu %1 isterseniz %10 olsun bu sizle şirket arasındaki anlaşmaya bağlıdır... Şu şekildede hesap yapılabilir proje için ödenen ücret bin tl proje 10 günde bitmeli 1000/10=100 tl gün başına düşen ücret 100 tl dir... Böylede bir şey yapabilirsiniz... Ama projelerde genelde şu esnekliği kulanın projeniz 20-30 günde bitecektir... Net bir gün vermemeniz sizin yararınıza olacaktır. . .
  • Paylaş
Firmamda kullandığım sözleşmelerde gecikme cezası olarak işin teslim tarihinden sonraki her iş günü için 25 TL olarak belirledim. Bu tutar karşı tarafın ödemeyi geciktirmesinden dolayıda onlara ceza olarak verdiğim tutardır. Her iki tarafta genelde uygun bulunur ve sözleşmede belirtilir.
  • Paylaş
Sözleşmenin detayına göre değişir. Sözleşmede gün başına herhangi bit ücret belirtilmiş mi? Veya belirtilen süre içinde bitmezse herhangi bir yaptırım uygulanacağına dair bir madde var mı? Daha fazla detay verebilirsen net bir yanıt alabilirsin.
  • Paylaş
2

Unluckypod, belirtilen süre içinde bitmezse, gün başına şu kadar tl ceza şartı konduğunu varsayalım mesela.

Gökhan Yildiz, Varsa söyleşme detaylarına uymak zorundasın. Aksi takdirde karşı taraf hertürlü yasal hakka sahip durumdadır.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

489 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt