Bilmek istediğin her şeye ulaş

Web tasarımı para kazandırıyor mu?

Bence önemli olan bu işten zevk alıyormusun ve kendini geliştirmek için çabalıyormusun? Tasarım işi zordur. Hayal gücü ve ve birazda yetenek ister en azından ben öyle düşünüyorum. Çünkü ne zaman bir tasarım işi olsa, saatlerce uğraşırım bir form tasarımına bile. Eğer işinde iyi isen zaten iş bulursun. Paraya önem verme para her zaman gider ve gelir. Sadece tutumlu ol o kadar. İşini ne kadar iyi yaparsan o kadar para kazanırsın.
  • Paylaş
Para kazandırır , arkadaşlardan birinin de dediği gibi tasarım mı yapıcaksın yoksa tasarımı kodlayan kişi mi bu açıdan bakıldığında ikisi de işine ne kadar önem verdiğin ile ilgilidir bir de kendini pazarlamasını iyi bileceksin bu işlerde yani hem tasarım yapıp, hem kodlayıp hem bunun pazarlamasını yapıcam dersen çok zor bir iştir şimdiden söyleyeyim ama sadece bir yerde çalışıp tasarım yapıcam dersen tasarımı veri p başkası pazarlayacak dersen para kazanırsın tabi yaraıcı fikir de çok önemli işe para kazanıcam ayağıyla girersen hiçbirşey yapamazsın ilk olarak severek yapıcksın ondan sonra gerisi gelir.
  • Paylaş
Türkiye' de bazı firmalarda back-end, front-end developer kavramı kullanılsa da, genele baktığınız zaman tasarımı yapan, html + css koda döken ve siteyi son haline getiren tek kişi oluyor... Ajansaların aradıkları personel için istedikleri özelliklere bakarsak durum gayet net ortaya çıkar... "Adobe Photoshop, Illustrator, Flash, DreamWeaver, Corel Programlarıı bilen, C, Asp, PHP bilen, javascriptten anlayan..... " yani bütün işi yapacak bir eleman arıyorlar... Bu nedenle belirli bir alanda profesyonelleşmek zor oluyor... Siz eğer belirli bir alanda profesyonelleşmek istiyorsanız kendi ekibinizi kurup, en baştan paylaşımı yaparak devam edeceksiniz... Yok piyasadaki ajanslarda çalışayım diyorsanız bütün aşamaları bilmeniz gerek... Son dönemde bütün web siteleri wordpress... Piyasa hazır script satanlarla dolu... Aslında hiç tasarım bilmeden biel hazır script alıp içini doldurup satarak para kazanılabilir.. Ama işi öğrenmek tabiki esastır... Eğer öncelik iş derseniz, kalitenizi, bilginizi ve teknolojinizi sürekli yenilerseniz tabiki iş gelip sizi bulur ve devamında da para gelir. . .
  • Paylaş
Front-end developer'lar iyi kazanır
  • Paylaş
Kazanmayı başaran kazanır tabi ki. Neden kazandırmasın? Ama zengin etmez.
  • Paylaş
Neyi nasıl tasarladığına göre değişir.. Birde burada tasarımcı mı olmak istiyorsun tasarımı koda döküp canlı hale getiren kişi mi ikisi farklı kulvar da koşuyor.. Tasarım konusunda iyi olanlar gerçekten çok çok iyi paralar kazanıyorlar. . .
  • Paylaş
Evet kazandirir ama kazanmasini bilirseniz. Mesela guzel bir site yaparsınız satarsınız veya kendinize gore bisey tasarlarsiniz film fotograf sitesi v.b google in verdigi reklamlari yerlestirirsiniz tiklanma sayisina gore kazanirsiniz.
  • Paylaş
Bu tarz soruların paylaşılmasını ciddi anlamda hakaret olarak görmeye başladım, lütfen bu sorunun ne kadar küçümseyici olduğuna bir bakın! Herkes kendi mesleğini icrâ edip para kazanabilir, bu ayakkabıcılık olabilir, sıvacılık olabilir, boyacılık olabilir, mesleği olan herkes para kazanır
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

583 Görüntülenme9 Takipçi8 Yanıt