Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hangi araçlarla ve programlama altyapısı ile web tasarımı işine başlamalıyım?

Web tasarımında neden kendimi geliştiremedim? 1 ay Wordpress ardından 6 aydır Joomla ile çalışıyorum. Başka işlerde kendimi çok hızlı geliştiririm. Sadece siteyi kurdum ve modülleri yerleştirdim. Ne yapsam site istediğim gibi olmuyor. Böyle gitmez. Zaman kısa, ne yapmalıyım?Düzenle
Not defteri ve php
  • Paylaş
Öncelikle kavram karmaşasından kurtulalım bence, web tasarımı ve web yazılımı gerçekten farklı iki sektör :) Web tasarımcısı, projeyi inceler, fikir üzerindeki ayrıntıları düşünür, kullanılabilirliği arttırır ve arayüzü yaratır. Yazılımcının görevi ise ona işlev kazandırmaktır.

Eğer web tasarımı yapmak istiyorsan; Photoshop kullanmanı ben tavsiye ederim (ben photoshop ile çalışıyorum). Ayrıca hazır CMS sistemlerinin pek cazibesi olduğunu düşünmüyorum çünkü sıfırdan başlayıp bir şeyler yaratmak kadar zevkli değil :)
Yazılımcı olmak istiyorsan tavsiyem; PHP ve MySQL :)
  • Paylaş
Yasin arkadaşın dediği gibi Not defteri ve php kolaya kaçmadan zorlanabilceğin bir yöntem olup eğer istikrarını sürdürürsen güzel işler yapacağın yoldur. Dreamwear Visual Studio gibi editörlerle biraz kolay fakat ezbere dayalı bir yöntemdir. Yorum yapan arkadaşlar zaten işi özetlemiş .
  • Paylaş

Sorduğun çok fazla soru var biraz toparlayıp bana ulaşırsan yardımcı olurum...

  • Paylaş
2

Erdem Karakoç, Hızlı web tasarımı yapmak istiyorum. Joomla hızlı ama onda kendimi geliştiremiyorum. 6 aydır joomlada istediğim gibi bir site yapamadım.

Patron, Yeni gördüm cevabınızı k.bakmayın. Mesela ? Ne öğrenmek istiyorsunuz ? Ne gibi bir web site hakkında...

Dinamik çalışmalar yapmayacaksan Dreamweaver gibi araçlarla basitçe ve hızlı bir biçimle web tasarım işini yapabilirsin ancak gerçek anlamda web programcılığı için kısa zaman pek yeterli olmayacaktır. Ama kendimce şöyle bir tavsiyede bulunabilirim. Zamanın kısa olmasını aldırış etmeden sağlıklı bir şekilde öğrenimine başlamanı öneririm. Zamanın kısa olduğu için bir ortasından bir sonundan bir başından başlarsan bir de bakmışsın ki her şey iç içe geçmiş. Bir de son olarak Visual Studio ve ASP.NET C# dilini önerebilirim. Sınıflar, değişkenler ve birçok konuda Visual Studio üzerinden bile yardım kaynakları ile pek çok bilgi edinebilirsin. (Zaman kısa dediğin için eklemeden edemeyeceğim. Keşke Matrix filmi gerçek olsaymış :) )

  • Paylaş
2

Erdem Karakoç, Teşekkürler o zaman Visual Studio ile ilgileneyim

Semih Muyaoğlu, rica ederim. ancak koşmamaya çalış. adım adım sindire sindire. hayat uzun öğrenecek vakit her zaman vardır

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1184 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt