Bilmek istediğin her şeye ulaş

Web tasarımında Photoshop mu yoksa Fireworks mu daha kullanışlıdır? Hangisini tavsiye edersiniz?

Ya da daha iyi olduğunu düşündüğünüz başka programlarda var mı?Düzenle
Tasarım yapmaya ihtiyaç duyduğumda fireworks kullanıyorum. Kullanımı çok pratik. Bence photoshop kadar karmaşık değil.
  • Paylaş
Biz genelde Fireworks kullanıyoruz. Photoshop'a nazaran kullanımı bence daha kolay. Tabii ilk tasarım çalışmalarında mockup araçlarından faydalanmak sonrasında Fireworks benzeri araçlarla tasarımın son halini denemek faydalı olacaktır kanaatindeyim. Web tasarımında kullanılan prototip hazırlama programlarına dair yazısını prototipleme programları için inceleyebilirsiniz.
  • Paylaş
İlk aşamada fireworks olabilir. Ancak ilerleyen zamanlarda fireworks özellikleri yetmeyecektir. Photoshop karmaşık olabillir ancak tasarım yapmak için idealdir.
  • Paylaş
Photoshop bu konuda en ideal programlardan biri kullanımı karısık gibi olabilir fakat çıkarttıgınız tasarımlar da profesyonel oluyor hatta photoshop ile birlikte css kodlamalarınız da adobe muse da kullanırsanız daha bast ve daha yaratıcı işler çıkarttıgınızı goreceksiniz.
  • Paylaş
"Web Tasarım" ve "Grafik Tasarım" gibi konuların birbiriyle yakın fakat iki farklı alan olduğunu bilmek gerekir. Bugün artık bir sitenin tüm arayüzü CSS3 ile yapılabilmektedir. Belli başlı ikonlar ve logo dışında Adobe araçlarını kullanmanızı gerektirecek bir durum yok. Bu araçlar içerisinde de tabiki içerdiği özellikler bakımından photoshop daha gelişmiştir. Fakat logo için illustrator kullanmak gerekir.
  • Paylaş
İkisinide profesyonel anlamda kullanıyorum... Fakat Fireworks photoshoptan daha kullanışlı ve rahat... Aslında ikisninde işlevi biraz farklı fireworks fontlarda veya oval köşelerde oluşan pikselleşmeler vektorel tabanlı olduğu için oluşmuyor... Fireworksta tema çizmek çok rahat photoshopta bilgisayarınız okadar çok kasılıyorki bazen büyük sıkıntılar yaşıyorsunuz... Fireworksa tavsiyemdir... Photoshop ile çizim yapan çoğu arkadaşım fireworksa geçince photoshopu sadece fotoğraf işlemek için kullanmaya başladılar. .
  • Paylaş
Fireworks
  • Paylaş
Ben Photoshop'u daha kullanışlı buluyorum ve beni sınırlamıyor olması da önemli bir özellik. Dünyada da web tasarımında standart photoshoptur. Ama dönemsel olarak flat design modası olduğu için, paint'te bile yapılabilir tasarımlar : ) (şaka yapıyorum tabi)
  • Paylaş
Fireworks kullanmadım photoshoptan basladım ve devam ettim belki o yüzden karışık gelmiyor ama yapmak isteyipde yapamadığım birşey olmadı photoshopta. Photoshop lamak değim haline geldi daha ne olsun : )
  • Paylaş
Photoshop her zaman daha geçerlidir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1304 Görüntülenme11 Takipçi10 Yanıt