Bilmek istediğin her şeye ulaş

En doğru Webmaster'ı bulabilmek için nerelere ilan vermeliyim?

İyi bir webmaster kendi içinde gizlidir. o seni değil, sen onu bulmalısın. sağdan soldan oluşumları takip et, hoşuna giden varsa ilan vermek yerine direk teklif et.
  • Paylaş

Webmaster arıyorsunuz. Fakat piyasada o kadar çok webmaster terimini kullanan amatör olduğunu da bilip en iyisini arıyorsunuz. Bunun içinde refaransları inceleyip bu işler harika dediğiniz bir tasarımcı gördünüz. Buna X diyelim.


Kendisinden portföy talep ettiniz. Size hemen beş altı site gönderdi. Sitelere bakıp büyülendiniz. Tamam aradığım elaman kesinlikle X dediniz. Bir projem var webmaster arıyorum diyerek ona teklif sundunuz. Hemen parayı konuştu. Bu tip sözde webmasterlar üç türlü çalışıyor.

  1. HTML 2.0 ile table düzeninde siteyi hazırlayıp size sadece html sunarak.
  2. İstediğiniz özelliklere yakın bir tasarımı themeforest gibi sitelerden satın alıp size çok daha üst bir fiyata satarak.
  3. İkisinide yapmayıp internette gezinen warez diye tabir ettiğimiz çalıntı dosyaları olduğu gibi yaptım diyerek size satan.
Webmaster bulmak kolay, heleki iki üç kod yazan herkesin kendini webmaster ilan ettiği bir ortamda çok daha kolay bulunur. Kompakt veya SLR fotoğraf makinası ile çiçeği, böceği, yaşlı amcayı, teyzeyi vs. çekenin Photography olması gibi bir şey.

İşiniz eğer profesyonel kesime hitap edecekse ajanslara bakın. Öncelikle portföy isteyin, protföyleri araştırın. Gerekirse referans verenler ile iletişime geçip prosesi sorun. Ne kadar süre içerisinde tasarım gerçekleşti, yapılan iş esnasında kaç kez toplantı düzenlendi. Yapılan işte ne gibi olumsuzluklar çıktığını konuşup fikir sahibi olun.


Web siteniz, firmanızı dolayısı ile sizi yansıtacak en önemli etkenlerden bir tanesidir.

  • Paylaş
İnploid'de arayabilirsin yada ben sana yardımcı olabilirim facebook.com/teccmedia
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

639 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt