Bilmek istediğin her şeye ulaş

Websitemizin mobil uygulamasını yaptırırken nelere dikkat etmemiz gerekir?

IOS ya da Android app uygulamasını tasarlatırken hangi unsurlara dikkat etmemiz gerekir? Neler olmazsa olmazdır,kullanıcıların sorunsuz bir şekilde uygulamadan faydalanabilmesi adına nelere öncelik verilmelidir?Düzenle
Web sitelerinin mobil versionlarının olması önemli bir konudur ancak her web sitesi tüm içeriğini ve tüm sağladığı hizmeti mobil platforma taşımak zorunda değildir.

Sizin web sitenizin yaptığı 10 kalemlik iş listesi varsa bir kullanıcı bunlardan hangisine mobil olarak da erişmelidir sorusuna yanıt verdiğinizde belki en kritik 3-4 kalem vardır. Bunun analiz edilmesi gerekir.

Örneğin bir futbol takımı web sitesini düşünelim.
Bu web sitesine girdiğinizde futbol takımınız ile ilgili son haberleri, maç sonuçlarını, puan tablosunu, canlı maç sonucunu, gelecek hafta kiminle oynayacağı gibi bilgiler bir taraftar için önemlidir. Futbol takımının yönetim kurulu şeması, tarihçesi, kazandığı zaferler, takımın satıştaki dergisinin son sayısı vs. Gibi diğer konuların da olduğunu varsayalım.

Mobil cihazdan giren bir taraftar takımının kiminle oynayacağını, kaçıncı sırada olduğunu, bu hafta ve gelecek hafta hangi maçların oynanacağı gibi hızlıca telefonundan tek bir ekrandan görmesi gerekebilir ve diğer tüm özellikler bir menü altında sunulabilir ya da sunulmaz.

Anlatmak istediğim web sitenize mobilden girildiğinde telefondan kullanmaya neyin ihtiyacı olduğunu iyi belirlemek gerekir. Belki de en önemlisi sadece iletişim sayfanızın sunulmasıdır. Telefon numaranızın sunulması ve sizin aranmanızın sağlanmasıdır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR